Severočeské obce schválily odkup akcií Veolie ve vodárenské firmě

15.06.2017 15:47

Severočeská města a obce se stanou stoprocentními vlastníky vodárenské infrastruktury. Akcionáři dnes schválili odkup akcií Veolie ve společnosti Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK). Stoprocentním vlastníkem SčVK se stane Severočeská vodárenská společnost (SVS) od 1. ledna 2019. Novinářům to řekl mluvčí SVS Jiří Hladík.

Severočeské obce schválily odkup akcií Veolie ve vodárenské firmě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spotřeba vody - ilustrační foto

Společnost SVS vlastní 458 měst a obcí v Ústeckém a Libereckém kraji. Pro koupi akcií hlasovalo 54,7 procenta přítomných akcionářů. „Celkem bylo přítomno 224 akcionářů, pro hlasovalo 164 měst a obcí, deset bylo proti a 47 se zdrželo hlasování,“ uvedl Hladík.

Valná hromada zatím neskončila. Společnost ještě neuvedla, kolik za 50,1 procenta akcií francouzské Veolii zaplatí. V Severočeských vodovodech a kanalizacích doposud měla SVS podíl 49,1 procenta.

„Akcionáři SVS dnes svými hlasy potvrdili naše společné čtyřleté úsilí, jímž bylo dostat vodu a s ní spojené provozování v severočeském regionu opět pod plnou kontrolu měst a obcí. Schválená strategie nám umožní ukončit bez sankcí provozní smlouvu se společností Veolia již v roce 2018, tedy o dva roky dříve, než bylo původně plánováno. A to bez jakýchkoli negativních dopadů na kvalitu poskytovaných služeb nebo ekonomiku firmy,“ uvedl ředitel SVS Bronislav Špičák.

„Rozhodnutí akcionářů SVS vnímáme velmi pozitivně,“ uvedl ve stanovisku zaslaném ČTK ředitel společnosti Veolia Česká republika Martin Bernard. Servisní služby by měla Veolia podle Bernarda v regionu zajišťovat i v budoucnu. „Přesnou podobu naší další spolupráce určí jednání, která by měla začít v nejbližší budoucnosti,“ dodal Bernard.

Před rokem po valné hromadě vedení SVS jako rezervní řešení uvedlo založení nové stoprocentní dceřiné společnosti. „Nákladově vyšla varianta budování nové provozní společnosti jako nejdražší,“ uvedl předseda představenstva SVS Tomáš Indra. Podle něj akcionáři získají prostředky v řádu stovek milionů korun, které by jinak na dividendách putovaly ještě dva roky do Francie.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

22:35 Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

Jako každý týden v hlavním vysílacím čase se vysílal na TV Barrandov Týden s prezidentem Jaromíra So…