Šikovný miliardář. Vakcínu dostat neměl, ale „zařídil“ si to. Vrať státu těch 100 milionů, slyší teď

03.03.2021 17:39

Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) se opřel do miliardáře Pavla Sehnala, který měl být podvodem očkován proti covidu-19. Právě Sehnalovi navíc stát zaplatil přes 60 milionů korun za pronájem nakonec nevyužitých prostor v Letňanech. „Kromě veřejné omluvy by teď mohl těch 100 milionů vrátit třeba jako charitativní dar skutečným zdravotníkům za jejich neskutečné nasazení v boji s covidem,“ reagoval rozzlobeně Hašek.

Šikovný miliardář. Vakcínu dostat neměl, ale „zařídil“ si to. Vrať státu těch 100 milionů, slyší teď
Foto: Archiv ODA
Popisek: Předseda ODA Pavel Sehnal

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21686 lidí
Sehnal byl podvodně očkován v Nemocnici Na Bulovce, ačkoliv to předtím zakázal ředitel nemocnice Jan Kvaček. Sehnala prý totiž o očkování žádali zubaři ze zubní kliniky Bulovka Dental Clinic, která patří pod miliardářův holding SPGroup.

„Mám tam zubní lékaře a jsem s nimi v pravidelném styku. Kolegové mě žádali, abych tam šel s nimi,“ řekl Sehnal podle serveru Lidovky.cz s tím, že se nechal očkovat na přání lékařů z kliniky. Sehnal dostal očkování i přes nesouhlas ředitele falešným formulářem, podle kterého se vydával za zdravotníka.

„Miliardář Sehnal, který podojil státní kasu o nájemné cca 100 mega za polní nemocnici v Letňanech, se podvodem nechal naočkovat proti covidu. Kromě veřejné omluvy by teď mohl těch 100 milionů vrátit třeba jako charitativní dar skutečným zdravotníkům za jejich neskutečné nasazení v boji s covidem,“ reagoval na kauzu bývalý hejtman Michal Hašek.

„Samozřejmě nečekám od toho pána ani omluvu, ani že věnuje jedinou korunu. Taky ale nečekám, že by ještě někdy dostal od státu jedinou korunu z našich daní,“ doufá Hašek, že další spolupráci s ním již stát neplánuje.

Hašek naráží na situaci, kdy od podzimu do února Sehnal pronajímal státu své prostory na pražském Výstavišti. Za několik měsíců pronájmu inkasoval přes 60 milionů korun a polní nemocnice se ani jednou nevyužila. Právě fakt, že si 65. nejbohatší Čech nechal za pronájem platit, pobouřil mnoho lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…