Síla: Zeman se shodl s Milionem chvilek

08.06.2021 14:11

Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý na zámku v Lánech představitelku běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou. Asi poprvé se tak shodl s hnutím Milion chvilek pro demokracii, kteří se již včera pochlubili účastí Cichanouské na demonstraci za svobodné Bělorusko.

Síla: Zeman se shodl s Milionem chvilek
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

„Děkujeme všem, kdo dnes přišli podpořit svobodné Bělorusko na Společně za Bělorusko na Staroměstském náměstí. A děkujeme také všem spoluorganizátorům: Společně to dáme, Stojíme za Běloruskem a dalším. Na akci promluvila lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská: ‚Hrdost nám dává inspiraci a víru, ikdyž síla dochází. Děkuju vám za tenhle protest, za vaši solidaritu, za vaši podporu a vaši vůli pomoci. Jen strach a hrdost mě nutí pokračovat v tom, co dělám.‘ (Ať žije Bělorusko!),“ informuje na svém facebookovém profilu Milion Chvilek.

„Vystoupili také naši předsedové a členové spolku. Benjamin Roll zdůraznil, jak důležitá je solidarita. ‚Vyjadřujeme podporu Bělorusku, vyjadřujeme podporu boji za svobodu a demokracii. My sami musíme bojovat za svoji vlastní svobodu a demokracii a nenechat si ji vzít – právě proto, abychom mohli i nadále vyjadřovat solidaritu s těmi zeměmi, které jsou mnohem ohroženější. A proto vám chceme poděkovat, že solidarita neustává. Těšíme se na vás 20. června na Václaváku při Jdeme do finále: NECOUVNEME‘,“ dodává hnutí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je byznys: Firma profesora-zavírače vyvařila na covidu. Dost

14:27 To je byznys: Firma profesora-zavírače vyvařila na covidu. Dost

Skoro každý den se veřejnost dozvídá, kolik přibylo nově pozitivně testovaných a k tomu je třeba tis…