Síla bojů na východní Ukrajině slábne, nejvíce se válčí v okolí Doněcku

04.03.2015 11:45

Obě znepřátelené strany na východní Ukrajině se shodují v tom, že síla bojů slábne, nicméně zcela zastaveny nebyly. Nejsilnější palba je hlášena z okolí Doněcku, kde podle armádního mluvčího Vladyslava Selezňova přišel v noci o život jeden ukrajinský voják a další byl zraněn.

Síla bojů na východní Ukrajině slábne, nejvíce se válčí v okolí Doněcku
Foto: Sergei Grits, ČTK/AP
Popisek: Proruští ozbrojenci na východě Ukrajiny

"Teroristé" v noci porušili příměří nejméně ve dvanácti případech, uvedl Selezňov. Boje se soustředily na obce Pisky a Avdijivka severně od Doněcku a na město Ščasťa v Luhanské oblasti. Vzbouřenci porušení klidu zbraní popírají, palbu podle nich zahájila naopak armáda. Příměří prý Kyjev porušil u Horlivky kontrolované separatisty a rovněž u obce Šyrokyne nedaleko přístavu Mariupol. Povstalci prý provokace ponechali bez odpovědi.

Kyjev dnes navzdory lokálním přestřelkám ohlásil druhou etapu odsunu těžké techniky z linie fronty. Stažení těžkých zbraní oběma stranám ukládá mírová dohoda podepsaná v polovině února v běloruském Minsku. Armáda podle mluvčího Anatolije Stelmacha v příštích hodinách a dnech vyvede z fronty samohybné houfnice a další výzbroj ráže vyšší než 100 milimetrů. "Obdobný krok očekáváme i od povstalců," řekl Stelmach.

Vzbouřenci ale tvrdí, že veškerou svou těžkou palebnou techniku už z linie fronty stáhli. Ukončení odsunu oznámili v minulých dnech jak doněčtí, tak i luhanští separatisté. Pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě ale jejich informaci zatím nepotvrdili.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…