Šílený článek. Senátorka Chalánková se neudržela nad Hamáčkovým textem do novin

23.03.2021 18:28

Senátorka Jitka Chalánková ostře reaguje na komentář, který pro MF Dnes napsal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Hamáček v textu tvrdí, že z covidu se dá zotavit „solidaritou, ne pravicovým sobectvím“. Podle Chalánkové se vláda neustále snaží protlačit „levicové genderové šílenosti“ a Hamáček by měl po zveřejnění svého textu raději zvážit další setrvání ve funkci ministra vnitra.

Šílený článek. Senátorka Chalánková se neudržela nad Hamáčkovým textem do novin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátorka Jitka Chalánková

„Jak se zotavit z covidu? Solidaritou, ne pravicovým sobectvím,“ hlásá šéf ČSSD.

„Nemohu uvěřit, že seriózní tisk může uveřejnit takový šílený článek!“ reaguje Chalánková.

V Poslanecké sněmovně se podle Hamáčka formuje pravicové spojenectví, které asociálně snižuje daně bohatým a ohrožuje tím financování zdravotnictví, školství a sociální politiky. Hamáček se také bojí údajných plánů na privatizaci nemocnic a s tím spojené zhoršení zdravotní péče.

„Pandemie ukázala, že potřebujeme silný a efektivní stát schopný čelit krizi, tedy dobře financované zdravotnictví a školství, dostupné nájemní byty či ochranu pracovních míst. Abychom se dokázali vzpamatovat, musíme porazit virus pravicového sobectví, jak ho známe z 90. let, který se vrací s novou silou. Rodí se stát pro bohaté,“ burcuje v textu Hamáček.

Jeho slova ale Chalánková označuje za lži a manipulace. Vyvrací například Hamáčkův názor, že jen díky státní nemocnicím se daří zvládat pandemii koronaviru. „Na pomoci lidem se podílejí bez ohledu na zřizovatele všichni poskytovatelé, kteří jsou zařazení v síti a mají smlouvy se zdravotními pojišťovnami. Tedy i privátní včetně nemocnic,“ reaguje na Hamáčka senátorka.

Podle ní je obrovským selháním vlády, že neexistuje jasná a včasná informovanost občanů a zdravotnictví není řízené koncepčně. „Peníze tečou za distribuci POC antigenní testy bez ohledu na smysluplnost takového testování. V Senátu jsme na to jasně upozornili a takový šlendrián v zákoně zamítli! A jasně řekli, že může tímto dojít k vyčerpání peněz ve zdravotních pojišťovnách a nebudou peníze na léčení – třeba i covidu!!!“ varuje Chalánková.

Současná vláda hnutí ANO a ČSSD se podle ní „snaží při každém méně střeženém okamžiku protlačit levicové genderové šílenosti s nároky na veřejné peníze. A posilovat tak dohled státu nad svobodou jednotlivce. A že těch úředníků je!!!“ kritizuje Chalánková a přidává vzkaz pro Hamáčka.

„Vážený pane ministře, na vašem místě bych po tomto článku zvážila další setrvání ve funkci,“ vzkazuje Hamáčkovi senátorka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: jma

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pomoc občanům

Vážený pane Jurečka, včera jste byl v Superdebatě na CNN Prima News, poraďte a odpovězte mi na otázku, jak mám s rodinou vyžít se 100 korunou na den? Bydlím v podnájmu, na vlastní byt nemám... Vydělávám minimální mzdu stejně jako partnerka....a do toho máme dítě. Pokud jste Muž na svém místě, odpoví...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová počítala ztráty kvůli inflaci. Smál se jí Síkela, celá TOP 09 a další. Ale trapas! „Má to správně,“ přiznal Kalousek

21:54 Schillerová počítala ztráty kvůli inflaci. Smál se jí Síkela, celá TOP 09 a další. Ale trapas! „Má to správně,“ přiznal Kalousek

Někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO) včera ve svém twitterovém příspěvku počítala, o …