Silné provolání z Hradu k Milionu chvilek: Jako komunisti z roku 1948. Nectí volby a odvolávají se na davy v ulicích!

22. 6. 2019 19:10

Spolek Milion chvilek, který na pražskou Letnou svolává možná největší demonstraci od listopadu 1989, dokola opakuje několik základních požadavků. Požaduje zachování nezávislé justice nebo demisi předsedy vlády Andreje Babiše. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se rozhodl veřejnosti vyložit, jak požadavky demonstrantů vnímá on. Podívejte se sami.

Silné provolání z Hradu k Milionu chvilek: Jako komunisti z roku 1948. Nectí volby a odvolávají se na davy v ulicích!
Foto: Repro Youtube
Popisek: Mikuláš Minář a Jiří Ovčáček v na ČRo Plus
reklama

Demonstranti z Milionu chvilek pro demokracii od konce dubna volají, že česká justice musí zůstat nezávislá, aby mohl premiér Andrej Babiš (ANO) obviněný v kauze firmy Čapí hnízdo počítat s tím, že se dočká spravedlnosti. A mají dojem, že s Marií Benešovou jako ministryní spravedlnosti by se Babiš dočkat nemusel, protože tato dáma může ovlivňovat cesty, kterými spravedlnost kráčí.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na stránkách svého politicky nekorektního občasníku nabídl trochu jiný pohled na celou věc.

„Justice v České republice je nezávislá. Naopak nátlak Milionu chvilek nenávisti na případ Čapího hnízda je bezesporu pokusem o narušení nezávislosti státního zastupitelství a soudů. Marie Benešová nepodnikla ve funkci ministryně spravedlnosti absolutně žádný krok, kterým by nezávislost justice ohrozila. Žádný! Je to čestná žena s vysokým morálním kreditem, což v minulosti několikrát prokázala, když se dokázala ozvat proti mocným v tomto státě,“ napsal Ovčáček, který opakovaně popisuje kampaň Milion chvilek pro demokracii jako Milion chvilek nenávisti.

Anketa

Myslíte, že demonstrace ,,Milionu chvilek" svrhnou Babišovu vládu?

5%
95%
hlasovalo: 36438 lidí
Vedle toho Ovčáček konstatoval, že prozatím vůbec není jisté, že holding Agrofert, momentálně odložený ve svěřenském fondu, bude muset vracet evropské dotace, které čerpal. Předběžná auditní zpráva, která dorazila do České republiky, je opravdu jen předběžná a ještě nepředstavuje definitivní verdikt. Hradní mluvčí se proto rozhodl firmu hájit.

„Agrofert je pátým největším zaměstnavatelem v ČR (v r. 2016: 25 tisíc zaměstnanců). Evidentním cílem tažení je tuto českou společnost zničit a vytvořit tak výhodu pro některou z nadnárodních společností. Jinými slovy řečeno, buď budeme mít český Agrofert, nebo skončí zemědělská půda, kterou obhospodařuje, v zahraničních rukou. Důležitým faktem také je, že různé pobídky pobírá celá řada dalších podniků!“ uvedl hradní mluvčí.

Na konto premiéra Andrej Babiše (ANO) ještě doplnil, že předseda vlády postupoval přesně podle českého zákona o střetu zájmů  a celý svůj holding Agrofert převedl do svěřenského fondu, takže podle Ovčáčka Babiš v žádném střetu zájmů není. Ve střetu zájmů je prý spíše Zdeněk Bakala, který v Česku také vlastní média, v minulosti podporoval dnešní pravicové opoziční strany, ale svá média do svěřenského fondu nepřevedl.   

Ovčáček však nedodal, že Bakala nikdy nebyl ani ministrem financí, ani premiérem české vlády, takže není v podobné pozici, jakou musí řešit Babiš.

Svůj komentář uzavřel Ovčáček tvrzením, že demonstranti z Milionu chvilek pro demokracii volají po demisi Andreje Babiše, čímž prý popírají výsledky demokratických voleb, protože voliči hnutí ANO v roce 2017 dobře věděli, kdo stojí v čele ANO a dali tomuto hnutí tolik hlasů, že volby vyhrálo. Uskupení Milion chvilek pro demokracii proto Ovčáčkovi připomíná komunisty z roku 1948. Ti také nectili výsledky posledních voleb a odvolávali se na davy v ulicích.

„Cílem je destrukce hnutí ANO a otevření prostoru pro nový, probruselský, falešně sociálně populistický, klimatoalarmistický a elitářský politický subjekt. Shrnuto, jde o tvrdý boj o moc, ve kterém jde pravda stranou. Nejhorší je ale dopad na demokratické prostředí v České republice,“ varoval Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …