Silvestr v Berlíně: Mluvilo se o deseti sexuálních útocích. Nyní ale vyplula na povrch nová čísla. Zcela jiná

07.02.2018 16:21

Na počátku roku přinesla německá média informace o tom, jak klidná byla silvestrovská noc. Při vzpomínce na silvestr 2016 v Kolíně nad Rýnem byl nejeden úředník v Německu neklidný. Co ukážou letošní čísla? Hned druhého ledna byly k dispozici údaje, které ukazovaly, že kupříkladu v ulicích Berlína byl relativně klid. Jenže klid panoval jen na první pohled. Druhý pohled s odstupem času ukázal něco jiného.

Silvestr v Berlíně: Mluvilo se o deseti sexuálních útocích. Nyní ale vyplula na povrch nová čísla. Zcela jiná
Foto: Vít Hassan
Popisek: Demonstrace, která byla spojena s pietním aktem za oběti útoku v Petrohradě před ruskou ambasádou v Berlíně
reklama

Hned 2. ledna 2018 uveřejnila berlínská policie zprávu, ze které vyplývalo, že o silvestrovské noci došlo v Berlíně celkem k deseti případům sexuálního obtěžování. Strážci zákona však tehdy varovali, že oznámení o sexuálním obtěžování ze silvestrovské noci bude přibývat. Některé ženy najdou teprve časem odvahu oznámit policii, co se jim stalo.  

V únoru se ukázalo, že sexuálních útoků opravdu bylo více. Zjistil to Marcel Luthe, politik liberální FDP, který požádal policii o přesnější informace ze silvestra. Tyto údaje dostal k dispozici také deník Berliner Morgenpost, který je zveřejnil. Ukázalo se, že v Berlíně nedošlo jen k deseti případům sexuálního obtěžování. Šlo o celkem 37 případů.

O silvestru z přelomu let 2016 a 2017 došlo v Berlíně ke 35 případům sexuálního obtěžování. Berlínská policie o silvestrovské noci zaznamenala celkem 3 100 porušení zákona. O rok dříve to bylo 3 082 případů. Ani tady tedy nemůže být berlínská policie spokojená.

Nejbezpečnější oblastí v Berlíně mělo být okolí Braniborské brány. Byl tu stan, do kterého mohly v případě pocitu ohrožení ženy přijít a nahlásit, že jsou sexuálně obtěžovány. Tuto možnost využilo celkem pět žen. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

20:40 Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

Magistrát hlavního města Prahy pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) již zřejmě našel řešení, …