Šincl proti Babišovi: Trvám si na svém, a mám podporu viceguvernéra ČNB

18.06.2015 13:55

Přestřelka poslance Ladislava Šincla (ČSSD) a Andreje Babiše (ANO) pokračuje. Šincl si médiím postěžoval, že na něj ministr financí chystal nepravdivé kompromitující materiály, což považuje za nepřijatelné. Stejně tak zdůrazňuje, že hodlá změnit legislativu ve prospěch klientů proti pojišťovnám a pojišťovacím agentům. Má k tomu prý dobrozdání z míst nejvyšších.

Šincl proti Babišovi: Trvám si na svém, a mám podporu viceguvernéra ČNB
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Andrej Babiš

Ladislav Šincl a Andrej Babiš jsou ve při kvůli pojišťovacím zprostředkovatelům. Šincl se ministra financí ptal, zda není hnutí ANO napojeno na pojišťovací zprostředkovatele a Babiše se to dotklo. Kontroval prý složkou s „kompromitujícími materiály“, které na Šincla nashromáždil z médií. Šéf státní kasy si také vyprošuje, že by hnutí ANO bylo na někoho napojené, jen se diví, co je Šincl za člověka.

Zmíněný poslanec ovšem trvá na tom, že mu jde o úpravu příslušné legislativy ve prospěch klientů, k čemuž se mu dostalo podpory dokonce od Mojmíra Hampla z České národní banky.

„Za svým návrhem si stojím a jsem velmi rád, že mohu zveřejněním dopisu zprostředkovat veřejnosti pozitivní názor nezávislého regulátora v oblasti pojišťovnictví, kterým je Česká národní banka,“ konstatuje poslanec ČSSD a místopředseda rozpočtového výboru Ladislav Šincl. „Viceguvernér Hampl v dopise jasně konstatuje, že můj pozměňovací návrh může napomoci k nastavení dlouhodobě korektnějších podmínek na pojišťovacím trhu a může přinést užitek všem hráčům a primárně spotřebitelům,“ doplňuje poslanec.

Hampl v dopise konstatuje, že Šinclův pozměňovací návrh je nepochybně v souladu s cíli ČNB. „Pominu-li naše vlastní návrhy, považuji jej v tuto chvíli za to zřejmě nejlepší, co se v této oblasti objevilo ve vážné politické diskusi,“ napsal mimo jiné Hampl Šinclovi.

Důrazně odmítl, že by jeho pozměňovací návrh měl přihrát desítky miliard pojišťovnám, jak také tvrdí Babiš. Je to prý naopak, Šincl chce, aby byly zastropovány odměny pojišťovacích agentů a peníze připsat raději klientům. Provize agentům by se navíc nevyplácela najednou, ale v rozmezí pěti let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tupí a blbí příznivci Zemana. Hutka zpívá. A další umělci také

8:08 Tupí a blbí příznivci Zemana. Hutka zpívá. A další umělci také

Písničkář Jaroslav Hutka složil další protestsong o svém neoblíbeném tématu, Miloši Zemanovi. Propír…