Sirotci? Okamura vydal zprávu. Vláda nebude ráda

15.01.2020 10:35

O sirotcích v řeckých táborech, které by mohla Česká republika přijmout, píše lídr SPD Tomio Okamura na svém facebookovém profilu. Dle jeho slov jsou to většinou mladí muži před dovršením plnoletosti. Odvolává se na interní dopis, jenž ke konci loňského roku dostala ministerstva zahraničí a vnitra od českého velvyslanectví v Aténách.

Sirotci? Okamura vydal zprávu. Vláda nebude ráda
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

„Hnutí SPD odmítá přijmout jakékoli takzvané ‚sirotky‘, které nám nutí europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová a sluníčkářští novináři a aktivisté!“ zdůraznil Okamura.

„O přijetí 40 ‚dětí‘, které se bez doprovodu nacházejí v uprchlických táborech, požádalo v září Řecko. Hnutí SPD odmítá tyto ‚děti‘ přijmout, protože i ty představují bezpečnostní riziko. Jde jen o trojského koně, jak sem dostat další imigranty, jako v pohádce o jezinkách… Děti imigrantů také bývají infikovány džihádismem a na Západě páchají kriminalitu. Navíc vidíme, že nejde o děti! Navíc, jak víme, a potvrzují to jak neziskové organizace, tak i europoslankyně Šojdrová, Babišova vláda ANO, ČSSD a KSČM jen vloni oficiálně zlegalizovala pobyty v ČR stovkám migrantů z islámských zemí. Mimo kvóty, zcela na základě vlastního uvážení. To je pro SPD nepřijatelné. Premiér Babiš veřejnosti lže, když tvrdí, že to nedělá, přitom opak je prokazatelnou pravdou,“ uvádí Okamura.

Pomáhat cizím lidem v nouzi podle něj můžeme, ale nejprve musíme zajistit potřeby našich občanů. „Čeští občané jsou pro nás na prvním místě. A pokud máme pomáhat opravdovým uprchlíkům, tak v jejich zemi,“ dodal.

„Iniciativa Češi pomáhají spolu s Lékaři bez hranic, Organizací pro pomoc uprchlíkům a Amnesty International vyzvala vládu, aby projevení solidarity nebránila a vytvořila meziresortní skupinu, která by navrhla přesný postup přijetí dětských běženců bez doprovodu z Řecka. Jde o samé sluníčkářské neziskovky, které protlačují masovou imigraci. Připomeňme, že nezletilí imigranti v německém Ulmu, v Bádensku-Württembersku, hromadně znásilnili 14leté děvče. Je jim 14, 15 a 16 let a dalším dvěma 24 a 26. Další případ se stal nedávno, když 12leté dítě z Afghánistánu udeřilo Němce v autobuse kladívkem do hlavy, když muž imigrantské děti vyzval, aby nedělaly rámus...“ sdělil. 

 Připomeňme též, mnoho džihádistů ze Švédska si s sebou do Islámského státu vzalo své rodiny, včetně malých dětí. Před časem vysílala švédská média domácí video, které natočila o svém džihádistickém životě švédsky mluvící rodina, která vycestovala ze země a připojila se k ISIS. V jedné scéně matka cvičí střelbu, zatímco otec ochotně vysvětluje dětem: „Teď se podíváme na maminku, jak dělá džihád.“ V domácím videu je také scéna, jak manželka střílí z pušky a radostně přitom vykřikuje: „To bylo super!“ a „Alláhu Akbar“.

„V jiné scéně je otec připravující se do boje a vyprávějící svým malým dětem – synovi a dcerce – o tom, jak vzal vysílačku ‚nevěřícímu‘, kterého střelil do hlavy a zabil. Malý chlapec vysvětluje otci, jak má nejlépe využít střelivo pro svou útočnou pušku, a prosí jej, aby se k němu mohl připojit, ale matka mu říká, že jeho otec si stále myslí, že je na to ‚příliš mladý‘. Vypravěč ve videu vysvětluje, že mnoho dětí z takových ISIS rodin se vrátilo do Švédska se svými rodinami a chodí do švédských škol a školek. Rodina ve videu je jednou z nich,“ vypráví další příběh Okamura.

„Švédský odborník na terorismus Magnus Ranstorp nedávno varoval Švédsko před přijetím nejen teroristů ISIS, ale i jejich manželek a dětí, které podle něj také představují bezpečnostní riziko: „Ženy nejsou nevinné oběti a existuje také velká skupina dětí ISIS... Od osmi nebo devíti let byli posíláni do táborů pro indoktrinaci, kde se naučili bojové techniky a jak se zachází se zbraněmi. Někteří z nich se naučili zabíjet... Jejich identita bude navždy spojena s jejich zkušenostmi z ISIS a skutečností, že jejich otec i matka bojovali za ISIS,“ uvádí Okamura.

Celou kampaň hnutí dle jeho slov vnímá pouze jako propagandu europoslankyně KDU-ČSL Šojdrové a neziskových organizací parazitujících na migraci a jako citové vydírání, které má otevřít dveře masové imigraci. „Nejprve přijmeme ‚sirotky‘ a po čase se náhle objeví celé rodiny, které se pak budou chtít ‚sjednotit‘. Díky sjednocování rodin přichází do Německa další tisíce imigrantů. Samozřejmě nikdo nemá ani důkaz, jestli to jsou vůbec skutečně sirotci, či nikoliv. Z německých statistik navíc vyplývá, že většina tzv. dětských migrantů lže o svém věku a jsou ve skutečnosti mnohem starší. V naší zemi máme též dost vlastních sirotků a ti potřebují naši pomoc v první řadě. Ne, abychom propagandisticky přijímali cizí sirotky – ať už ze Sýrie, Afghánistánu, či Pákistánu – a na naše sirotky se pořádaly veřejné sbírky. Pomáhat cizím lidem v nouzi můžeme, ale nejprve musíme zajistit potřeby našich občanů. Čeští občané jsou pro nás na prvním místě. A pokud máme pomáhat opravdovým uprchlíkům, tak v jejich zemi. Nesmíme dopustit ohrožení českých občanů!“ uzavřel.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

10:15 Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

Po Jankovi Ledeckém k veřejnosti promlouvá i zpěvačka Bára Basiková. A jak sama přiznává, sprostě. „…