Situace v Praze se nevrací k té před Svobodou, ujišťuje Tůma

18.09.2012 19:30

Zdeněk Tůma byl kdysi konkurentem Bohuslava Svobody, když v Praze usiloval o post primátora. Nyní ale v rámci TOP 09 s ním spolupracuje. A i když je často na cestách, nemyslí si, že by se situace v metropoli vracela k té před Svobodou.

Situace v Praze se nevrací k té před Svobodou, ujišťuje Tůma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Tůma

„Nemám pocit, že by TOP 09 plánovala kohokoliv svrhnout,“ ujišťoval v Interview ČT24 Zdeněk Tůma. Hovořil tak o rozporuplné situaci v dopravním podniku a pražské koalici. „Jsem si celkem jist, co se děje v TOP 09,“ dodal.

Může tedy vyloučit, že by se Praha vracela k situaci před primátorem Bohuslavem Svobodou, kdy byl v jejím čele Pavel Bém a koalice mezi ODS a ČSSD? „Já si nemyslím, že by to šlo tímto směrem. A to tak, že vůbec,“ prohlásil.

Zároveň však připustil, že poslední dobou často cestuje a noviny příliš nečte. Přesto si je jist, že koalice není před rozpadem. „Nevím, že by šlo o potápějící se loď. Každá koalice drhne, to vidíme i na celostátní úrovni,“ přirovnal.

„Teď je důležité, aby valná hromada a dozorčí rada přesvědčila, že se táhne za jeden provaz,“ popisoval situaci v dopravním podniku (DPP). Musí se zvolit jeho ředitel a podle Tůmy to jde prý správným směrem – i přes občasné spory se pohybují vpřed, tvrdil. Na projednávání rozpočtu DPP se pak prý ukáže, nakolik koalice funguje.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slonková provedla krádež. Syn se zasnoubil, sledují mou dceru. S Okamurou je to tak, vmetl Andrej Babiš Korantengovi

22:21 Slonková provedla krádež. Syn se zasnoubil, sledují mou dceru. S Okamurou je to tak, vmetl Andrej Babiš Korantengovi

Moderátor Ray Koranteng exkluzivně pro TV Nova zpovídal premiéra Andreje Babiše ohledně kauzy jeho s…