Skandál v Německu: Merkelové radil s pandemií fanoušek Mao Ce-tunga, doporučoval strašit lidi příběhy agónie

26.02.2021 22:44

Když německé ministerstvo vnitra v únoru před zavedením rozsáhlého lockdownu potřebovalo propracovanou analýzu, státní tajemník Markus Kerber mimo jiné požádal učitele německého jazyka Otto Kölbla. Ten je přitom zastáncem vůdce čínské komunistické revoluce Mao Ce-tunga. Píše o tom server iDnes.cz.

Skandál v Německu: Merkelové radil s pandemií fanoušek Mao Ce-tunga, doporučoval strašit lidi příběhy agónie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky
reklama

Učitele ze švýcarské Univerzity v Lauanne Otto Kölbla povolal k práci na analýze pro posouzení, přípravu a přijetí rozhodnutí o opatřeních a jejich účincích státní tajemník na spolkovém ministerstvu vnitra Markus Kerber. Ten hledal odborníky, kteří by byli schopní plánovat další opatření preventivní a represivní povahy. 

Kölbl je přitom vášnivým zastáncem vůdce čínské komunistické revoluce Mao Ce-tunga. A rozhodně není ani epidemiolog či virolog, ale naopak je znám právě svými pochvalnými texty o poslání intelektuálů „čistit toalety“ právě během éry Mao Ce-tunga. 

Kölblovo zaměření přitom mohlo hrát roli ve výběru do kruhu poradců. Mimo jiné také sepsal článek „Učení se od Wu-chanu – neexistuje jiná alternativa, jak zadržet covid-19“, kdy spolu s politologem Maximilianem Mayerem volal po nejpřísnějších omezeních. 

Kölbl mimo jiné také vyzýval k popisování hrozivých příběhů vážně nemocných lidí, kteří byli odmítnuti v nemocnici a zemřeli doma v agónii, lapaje po dechu. 

Dokument však podle všeho kancléřku Angelu Merkelovou příliš neoslovil, ta chtěla apelovat na vlastní odpovědnost lidí. Poradní tým tak byl rozpuštěn, Kölbl se vrátil na své působiště na univerzitě. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…