Škárka drsně: Bárta ve sněmovně vypadal, jakoby si šňupl koksu

06.11.2011 6:56

Velice ostrý komentář uveřejnil na ParlamentníchListech.cz bývalý člen Věcí veřejných, dnes nezařazený poslanec Jaroslav Škárka. Ten se, stejně jako všechna média v Česku, vyjádřil ke snímku našeho fotografa.

Škárka drsně: Bárta ve sněmovně vypadal, jakoby si šňupl koksu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta
reklama
"Toto gesto zásadně nepoužívám. Pokud mne fotografové při něčem takovém nafotili, tak to je momentka, která toto symbolické gesto možná znázorňuje, ale ne proto, že bych něco takového ukazoval, ale proto, že jsem při gestikulaci, či zdůraznění hovoru, náhodou zvedl prst. Nejsem hrubián a vulgární gesta nepoužívám ani v soukromém životě, natož při zasedání parlamentu," uvedl Bárta poté, co v pátek ParlamentníListy.cz ukázaly fotografii, na níž hlasuje se zdviženým prostředníkem.

Podle Jaroslava Škárky bylo všechno jinak.

"Bohužel, vulgarita se ve sněmovně rozrůstá, čtvrteční Bártův zdvižený prostředníček mluví za vše. Že je Bárta člověk, který pro vulgarizmus nejde daleko, vím z dob působení u „veverek". A mnohé jeho projevy ve sprostých slovech překonaly několikanásobně pověstnou nahrávku Kristýny Kočí," komentuje výrazná tvář sněmovny aktuální téma. Ve svém hodnocení jde ještě dál.

"Navíc na fotce vypadá, že si zrovna šňupl koksu," napsal Škárka. Jako další možné "vysvětlení" zdviženého prostředníku pak nabídl tuto verzi.

"Ale možná, že jenom poslanci Babákovi ukazoval, jsi jednička, případně kolik igelitek s penězi je potřeba na zvýšení volebních preferencí „veverek". No, koho si do čela poslaneckého klubu Věci veřejné postavily, toho tam mají..."

Fotografie pořízená ParlamentnímiListy.cz obletěla v pátek jak internetová, tak televizní zpravodajství. Čas jí věnovala jak televize Prima, tak nejsledovanější večerní relace, Televizní noviny TV Nova.

KAM DÁL:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…