Skryté VIDEO: Velké pozdvižení ve Vídni. Takto vyučuje imám v jedné z mešit

28.06.2018 17:26

Záběry z jedné z vídeňských mešit šokovaly rakouskou veřejnost. Krátké video ukazuje, že tělesné tresty patří v jedné z vídeňských mešit k hlavním učebním metodám imámů.

Skryté VIDEO: Velké pozdvižení ve Vídni. Takto vyučuje imám v jedné z mešit
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Fatiho mešita v Amsterdamu

Počet mešit v západoevropských zemích v posledních letech rapidně roste. Nejvíce to platí pro Německo, ale vzhledem k počtu asi 700.000 muslimů jich mnoho „vyrostlo“ také v sousedním Rakousku. Na rozdíl od Belgie, Německa a dalších západoevropských zemí, nebyly v rakouských mešitách prozatím odhaleny plány na zosnování teroristického útoku, ale přesto se ukazuje, že imámové se zde příliš neřídí rakouskými zvyklostmi.

V Rakousku, stejně jako například v České republice, není učitelům dovoleno fyzicky trestat žáky. Z krátkého videa, které publikoval deník Kronen Zeitung, však jasně vyplývá, že nejmenovaný imám v mešitě trestá žáka fyzicky. Na záběrech, pořízených mobilním telefonem, imám v hodině výuky o koránu nejprve žáka vybízí, aby byl pozorný, a poté mu uštědřuje rukou několik ran. Jméno imáma a mešity nejsou známy, ale těch několik sekund natočeného materiálu budí značnou pozornost.

Na základě stížnosti vídeňského radního z FPÖ Leo Kohlbauera zahájil státní žalobce stíhání nejmenovaného imáma pro podezření z napadení a týrání dítěte. „Jsem tím videem naprosto šokován. Je neuvěřitelné, že v mešitách imámové bijí děti,“ cituje deník radního, podle kterého je konkrétně tento imám považován za radikála a neměl by z jeho pohledu mít přístup k dětem.

K publikovanému videu se vyjádřili také zástupci muslimské komunity. Jak redakce Kronen Zeitung uvádí, většina z nich reaguje opatrně, ale v obecné rovině fyzické tresty na půdě vzdělávacích institucí odmítají. Zároveň deník zmiňuje několik týdnů starou událost, která rovněž image mešit příliš neposloužila. „Na veřejnost se dostaly záběry dětí, které byly nuceny si ‚hrát‘ na mučedníky. Všechny děti navíc byly zabaleny do tureckých vlajek,“ připomíná Kronen Zeitung. 

Rakouská vláda se mezitím snaží urychlit deportace radikálních imámů. Deset z nich si už dle informací Kronen Zeitung převzalo rozhodnutí úřadů a dalších čtyřicet případů právě probíhá. „Z toho polovina imámů nepodala proti rozhodnutí o svém vyhoštění z Rakouska odvolání,“ informuje vlivný rakouský deník.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

139 procent přirážka. Tesco i další. „Nabonzováno“ vše

14:14 139 procent přirážka. Tesco i další. „Nabonzováno“ vše

Až milion ovocných stromů, většina jabloní. Tolik prý padne za oběť dle Agrární komory ČR kvůli poli…