Šlachta měl pravdu. Ukázalo se. Nový šéf policie a ODS

28.01.2022 12:13

Předseda Přísahy Robert Šlachta, bývalý elitní policista, se před pár dny pořádně rozčílil. To když začaly do veřejného prostoru pronikat informace, kdo by se mohl stát příštím policejním prezidentem. A teď se zdá, že se naplní přesně ten scénář, kterého se Šlachta obává.

Šlachta měl pravdu. Ukázalo se. Nový šéf policie a ODS
Foto: Hana Brožková
Popisek: Robert Šlachta uspořádal tiskovou konferenci, kde pohrozil ANO a SPD svou neúčastí v potenciální koalici s těmito subjekty

Policejní prezident Jan Švejdar 31. března tohoto roku ve své funkci skončí. K odchodu z postu nejvýše stojícího policisty se rozhodl ještě v prosinci po rozhovoru s poslancem Vítem Rakušanem, dnešním šéfem resortu vnitra.

Anketa

Máte důvěru v prof. Jiřího Berana?

91%
5%
hlasovalo: 23540 lidí

Do výběrového řízení na nového šéfa policie se přihlásil Švejdarův 1. náměstek Martin Vondrášek. Předseda Přísahy Robert Šlachta vyjádřil obavy, že se policejním prezidentem stane právě on.

„Tak to vypadá, že máme oficiálně kandidáta na policejního prezidenta, Vondráška. Velkého kamaráda ODS z okruhu kolem Ivana Langera. Slibovaná změna žádná, politizace policie bude pokračovat. A spolu s tímto člověkem bude Vít Rakušan chtít ‚moderovat diskuzi‘ o reorganizaci NCOZ?“ zeptal se Šlachta na Twitteru. „Absolutně mimo a nekompetentní vedení Ministerstva vnitra od Víta Rakušana,“ dodal ještě.

A podle informací CNN Prima News by se měl příštím policejním prezidentem stát právě Vondrášek. I když oficiální stanovisko bude vydáno až v příštím týdnu. Výběrová komise prý už ministru Rakušanovi doporučila uvést do funkce policejního prezidenta právě Martina Vondráška.

„Podle zákona proběhlo nabídkové řízení, z těchto oslovených se přihlásil jeden uchazeč. Komise žádné výhrady nezmínila. My na vnitru teď máme dvě možnosti. Buď doporučení akceptovat, nebo neakceptovat. To bychom ale museli mít relevantní důvody. Teď je to na širší debatu ve vedení Ministerstva vnitra, nechceme nic uspěchat,“ řekl Rakušan.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Kdo nese odpovědnost za situaci v Praze? Vláda nebo Vy?

Jako primátora se vás ptám. Jak je možné, že se v jiných krajíc řeší, zda mají pro uprchlíky kapacity (ubytovací, zdravotní, sociální, práci…),v Praze toto evidentně nikdo neřešil, nikdo se lidí neptal. Víte mě to přijde tak, že hlavně pažané jsou solidární hodně, ale zbytek republiky méně a ze všeh...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Na Babišově mítinku tekla krev. Důchodkyně na zemi

14:03 VIDEO Na Babišově mítinku tekla krev. Důchodkyně na zemi

Třetí den obytňákového putování Andreje Babiše po jižní Moravě má zatím bezkonkurenčně nejdramatičtě…