Slaďte munici, nejde vám to dohromady. Komentátor se ukrutně vysmál opozici i České televizi za bláznivé zpravodajství o covidu

18. 9. 2020 19:39

„Rozšiřte paniku a pak zkritizujte vládu, že ji nezvládá, a večer máte na Twitteru opozice takovou úrodu, že z toho můžete vařit celý týden,“ kritizuje vlnu článků od mnohých médií komentátor Petr Holec pro server Info.cz. Připomíná, že protichůdné výroky, které často střídají tón k řešení koronavirové epidemie, zaznívají i z TOP 09 či ve vysílání České televize. Nevynechal ani SeznamZprávy.cz.

Slaďte munici, nejde vám to dohromady. Komentátor se ukrutně vysmál opozici i České televizi za bláznivé zpravodajství o covidu
Foto: Repro XTV
Popisek: Komentátor Info.cz Petr Holec
reklama

Holec ve své textu připomenul přiznání premiéra Andreje Babiše, že rozvolnění koronavirových opatření bylo až příliš radikální. „Ironie je, že za to teď vládu kritizuje opozice i mnozí novináři, kteří předtím na co nejrychlejší rozvolnění nejvíc tlačili. A ještě větší ironie je, když nyní opozice i některá média viní vládu za opožděné znovuzavedení roušek, když proti rouškám právě oni nejvíc bojovali. ‚Náhubek demokracie‘, dali jim hezký lyrický název, který se chytil,“ píše k tomu novinář.

Ukázal, že opoziční TOP 09 na jaře do ústředního krizového štábu vyslala prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera, který má na roušky vyhraněný názor. „Roušky epidemii jen prodlouží a zhorší, lidi zemřou stejně,“ připomíná například Šmuclerova slova pro Reflex.

„Proč ne, v husitské demokracii mají dostat hlas i kacíři, že? Pak ale šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nemůže současně vykřikovat, že se situace ‚vymkla kontrole‘ a že ‚je třeba si to umět přiznat,“ poznamenává k tomu Holec. Nejen v TOP 09 by si dle něj měli udělat „menší covidový brainstorming a sladit munici“.

Podobně se mají chovat i novináři včetně České televize – ta totiž do Událostí, komentářů na konci srpna pozvala zakladatelku iniciativy Občanská neposlušnost Lenku Tarabovou, „aby přidala lidový protihlas k epidemiologickému hlasu Romana Prymuly, který taky seděl ve studiu“. „Falešná“, „podvodná“ a „velice spekulativní pandemie“, vyslechli si diváci.

Komentátor nato píše, že by s ní „i souhlasil“. „Koronaviru jsem se začal nejvíc bát, když se nejhlasitější ‚epidemiologové‘ začali stávat z novinářů. Asi nejhůř teď ohledně koronaviru tvrdí muziku SeznamZprávy,“ komentuje s poukazem na rozhovor s ekonomickým teoretikem Jakubem Steinerem, jenž v něm vyzval k odvolání šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška, prý „protože mu už nikdo nevěří“.

Holec doplnil, že stejně jako Steiner v létě předpovídal druhou vlnu kdekdo a Dušek na vrcholu jarní pandemie byl ten, komu on sám věřil nejvíc ze všech. „Zatímco mnozí jiní šířili šílenství, šéfovi ÚZIS dost přesně vycházely předpovědi, jimiž nás pravidelně zásoboval svým suchým a lehce ironickým stylem,“ píše.

Fotogalerie: - Koronavirová děkovačka na ČVUT

Prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory ...
Maska vyrobená na ČVUT
Obě organizace mají dlouhodobě dobré vztahy
Následně se začaly předávat děkovné diplomy jednol...
Také maska vyrobená na ČVUT
ČISOK vybral pro ČVUT částku přesahující 600 000 k...

Novináři se dle Holce chytili funkční formule – „Rozšiřte paniku a pak zkritizujte vládu, že ji nezvládá, a večer máte na Twitteru opozice takovou úrodu, že z toho můžete vařit celý týden.“

Závěrem pak dodává, že zrovna šéfka TOP 09 Adamová Pekarová „před pár dny napsala na Twitter, že ‚cenově dostupná kvalitní rouška musí být prioritou vlády‘“. „Jen si říkám, co na to doktor Šmucler?“ uzavírá s narážkou na značně rozličné názory obou osobností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…