Slavná starostka Hujová vystupuje z TOP 09. A na závěr stranu strašně pomluvila

15.05.2018 17:53

Starostka Prahy 3 a pražská zastupitelka Vladislava Hujová vystoupila z TOP 09. Dnes to oznámila na svém facebookovém profilu. Strana podle ní ideově mění směr bez vnitrostranické diskuse, čímž se stává nedůvěryhodnou. Předseda strany a kandidát na pražského primátora Jiří Pospíšil její závěry odmítá. Zprávu přinesla ČTK.

Slavná starostka Hujová vystupuje z TOP 09. A na závěr stranu strašně pomluvila
Foto: praha3.cz
Popisek: Vladislava Hujová, starostka Prahy 3 za TOP 09
reklama

Členství ve straně Hujová ukončila k pondělí. TOP 09 má podle jejího názoru být stranou konzervativní, čemuž odpovídají platné stanovy. „Záměrnou a veřejnou stylizací TOP 09 do liberálně aktivistické strany, aniž dochází ke změně stanov, se TOP 09 stává nedůvěryhodnou,“ uvedla starostka na Facebooku.

Strana se podle Hujové za účelem navázání předvolební spolupráce se STAN dopustila pro ní nepřijatelných ústupků. Zmínila prosazování urychlené výstavby vnějšího a vnitřního městského dopravního okruhu Prahy. STAN nyní spolu se Zelenými a KDU-ČSL tvoří Trojkoalici, která jako součást vládní koalice podporovala přezkum možnosti vést zbytek vnitřního okruhu nikoliv pod zemí, ale po povrchu. TOP 09 naopak v zastupitelstvu podporuje co nejrychlejší dostavbu v tunelové variantě.

Hujová je členkou pražského zastupitelstva a zároveň starostkou Prahy 3, kde po volbách vytvořila koalici s ČSSD a ODS poté, co vítězné uskupení Žižkov (nejen) sobě vládu sestavit nedokázalo.

Podle Hujové nebude mít její vystoupení z TOP 09 vliv na vedení žižkovské radnice a tamní koalice bude dále fungovat ve stejném personálním složení. Místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS) v prohlášení uvedl, že vnitřní problémy TOP 09 nesmějí zatěžovat práci radniční koalice. Doplnil, že ODS koaliční partnery z TOP 09 i ČSSD vyzvala ke společnému jednání.

Podle předsedy TOP 09 Pospíšila jsou důvody k odchodu z TOP 09, který Hujová uvedla, zástupné a nepravdivé. Hlavním důvodem k vystoupení je podle něj fakt, že Hujová neuspěla ve vnitrostranických primárkách a nezískala nominaci na čelní místa kandidátky do voleb.

V případě dostavby okruhů podle něj koalice TOP 09 a STAN prosazuje co nejrychlejší dostavbu obou okruhů, což si může každý ověřit ve volebním programu. „My bychom nikdy nešli do koalice, která by měla blokovat stavby,“ řekl ČTK. Doplnil, že Hujová se nepodílela na vzniku programu a zřejmě ho ani nezná.

TOP 09 se v Praze dohodla na společné kandidátce do podzimních komunálních voleb se STAN. Lídry společné kandidátky s názvem Spojme síly pro Prahu budou předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a právnička Hana Marvanová za STAN.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…