Slavné americké noviny vzpomínají na Stanislava Grosse: Ten, co ho chválil Havel a jednou pozoruhodně zasáhl do světových dějin

19.04.2015 7:29 | Zprávy
autor: mp

Prestižní New York Times se věnuje skonu expremiéra Stanislava Grosse, s nímž má poslední rozloučení proběhnout příští středu. Čeho si všímají za velkou louží? Upozorňují na Grossovu popularitu doma, fakt, že ho první český prezident Václav Havel označil za nadějí pro českou politickou scénu, ale i na to, že to byl Stanislav Gross v roli ministra vnitra, kdo se mýlil ohledně 11. září 2001.

Slavné americké noviny vzpomínají na Stanislava Grosse: Ten, co ho chválil Havel a jednou pozoruhodně zasáhl do světových dějin
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Expremiér Stanislav Gross ve své kanceláři

„Pan Gross se ocitl v titulcích světových médií, když jako ministr vnitra na tiskové konferenci v Praze v říjnu 2001 prohlásil, že se Muhammad Atta – vůdce atentátníků z 11. září 2001 – setkal v Praze v dubnu téhož roku s představitelem irácké rozvědky,“ píše server. NYT v této souvislosti zmiňuje i dnešního prezidenta Miloše Zemana, který v roli premiéra zopakoval Grossovu úvahu v rozhovoru pro CNN.

Nekrolog v angličtině ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdy seberete řád Zelenskému? Nepříjemná otázka na Pavla

15:35 Kdy seberete řád Zelenskému? Nepříjemná otázka na Pavla

Polský prezident Nawrocki odňal svému ukrajinskému protějšku Řád bílé orlice. Vzápětí se na Ukrajině…