Slavný bankéř napsal knihu o islámu. V německé sociální demokracii už mu za ni chystají nejpřísnější trest

02.09.2018 6:45 | Zprávy

Německá mainstreamová média mají v těchto dnech plné ruce práce. Vedle „nácků“ ze Saské Kamenice je zaměstnává také nová kniha „veřejného nepřítele číslo 1“ Thilo Sarrazina.

Slavný bankéř napsal knihu o islámu. V německé sociální demokracii už mu za ni chystají nejpřísnější trest
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mešita v Berlíně

Sarrazinova kniha vychází právě dnes, na den přesně osm let poté, co dlouholetý člen SPD a někdejší ministr financí ve spolkové zemi Berlín vydal svoji první knihu „Deutschland schafft sich ab“ (v českém překladu „Německo páchá sebevraždu“). Třiasedmdesátiletý bývalý bankéř a v posledních letech především spisovatel se ve všech svých publikacích soustředí na hrozby, které podle něj pro současné Německo představuje neřízená migrace a islám.

Sarrazin patřil mezi hlasité kritiky multikulturní politiky německé vlády dávno před tím, než vznikla Alternativa pro Německo (AfD) či hnutí PEGIDA. Pro své politicky nekorektní názory se stal jedním z největších nepřátel pro německou levici. Příliš pochopení však nenašel ani u kancléřky Angely Merkelové, která se kdysi nechala slyšet, že jeho knihy rozhodně číst nebude. Problémy však má Sarrazin i se svými vlastními kolegy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Josef Provazník

Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

Novináře, kteří se navenek prezentují coby nezávislí, platili nejen Američané. Investigativní organi…