Šlégr odmítá odstupovat: V té restauraci jsem vůbec nebyl, jen v hotelu. Na jednání

28.01.2021 18:20

Člen Rady České televize, bývalý hokejista a poslanec Jiří Šlégr, se svého mandátu nechce vzdát. Byl přitom jedním z účastníků soukromé oslavy narozenin podnikatele Petra Bendy v teplickém hotelu. Šlégr však tvrdí, že tam měl jednání. Účast na oslavě zlomila vaz Milanu Hniličkovi (ANO), který složil poslanecký mandát. Píše to server Novinky.cz.

Šlégr odmítá odstupovat: V té restauraci jsem vůbec nebyl, jen v hotelu. Na jednání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Šlégr

Šlégr byl v sobotu přítomen v hotelu Prince de Ligne. Podle svých slov však skutečně navštívil jen hotel, nikoliv restauraci. Odmítá tak opustit post v Radě České televize. Milan Hnilička, s nímž Šlégr měl v hotelu jednat, opustil post poslance, šéfem Národní sportovní agentury zůstává nadále. 

Šlégr se z bodu různé, jenž byl na programu jednání Rady ČT, omluvil – z naléhavých důvodů. Radní Zdeněk Šarapatka se přesto na Šlégrovo počínání zeptal – chtěl vědět, zda se k tomu nevyjádřil alespoň na dopolední neoficiální pracovní schůzce radních. Předseda rady Pavel Matocha však uvedl, že se o tom nehovořilo. 

O Šlégrově dalším osudu by mohl příští týden diskutovat volební výbor Poslanecké sněmovny, který organizuje nominace do Rady ČT. Člen volebního výboru, poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník, k tomu pro Hospodářské noviny uvedl, že zákon říká, že člen rady by měl být odvolán v případě ohrožení důstojnosti České televize. To se podle něj při Šlégrově případu stalo. 

Mejdan v Teplicích se stal osudným i pro libereckého policejního šéfa Vladislava Husáka. Pro jeho odvolání se rozhodl policejní prezident Jan Švejdar. Husák přitom tvrdil, že v hotelu jednal právě s Hniličkou a Šlégrem o sportovních záležitostech. V hotelu následně přespal.

Novináři Blesku v sobotu načapali Husáka, Hniličku, ale také expremiéra Jiřího Paroubka, jak si užívají na akci v teplickém hotelu. V hotelu, který měl být z nařízení vlády zavřený.

„Nepil jsem, po večeři a pár pracovních schůzkách jsem řídil domů. Ale uvědomuju si, že jsem udělal velkou a hloupou chybu, za kterou se moc omlouvám, a jsem připraven nést následky,“ uvedl Hnilička poté, co se celá věc provalila. Dopadl tak „jinak“ než jeho kolega z poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek, kterého Blesk nachytal na podzim v zavřené restauraci s Romanem Prymulou. Ten následně rezignoval na post ministra, Faltýnek poslancem zůstal, jen opustil post prvního místopředsedy hnutí ANO.

Sám Paroubek se k celé věci vyjádřil tak, že šlo o pracovní cestu.

„Dnešní bulvár přináší rozsáhlý článek pod názvem: ‚Noční mejdan s Paroubkem!‘. Musím říci, že žádný noční mejdan s Paroubkem se nekonal. Na mejdanech se totiž obvykle pije alkohol a já už pět let žádný alkohol nepiji. Maximálně si nechám na přípitek nalít do skleničky víno, omočím rty a skleničku po přípitku odložím. Dávat mě do souvislosti s nějakou alkoholickou oslavou je proto velmi nekorektní,“ poznamenal pro server VašeVěc Paroubek.

„V hotelu Prince de Ligne jsem se v sobotu v podvečer ubytoval, neboť jsem s ředitelem a účetním hotelu řešil problematiku hospodaření hotelové společnosti, neboť s ní mám uzavřený dlouhodobý poradenský kontrakt. Pokud by to někoho zajímalo, jsem totiž inženýr ekonomie se zaměřením na oblast restauračního stravování a cestovního ruchu, takže jsem vlastně zpátky ve svém původním oboru. Protože mé pracovní jednání skončilo v cca 20 hod., věděl jsem již předem, že do Prahy nemůžu cestu autem stihnout do 21 hod., proto jsem se ubytoval v hotelu,“ zdůvodnil Paroubek, co dělal v hotelu. Zároveň zdůrazňuje, že měl roušku.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

„Petr Benda slavil v hotelu, jehož je majitelem, v rodinném kruhu (!) své 50. narozeniny. Samozřejmě že jsem mu také krátce poblahopřál. Spojil jsem tak příjemné s užitečným, tedy pracovní i společenskou stránku své cesty do Teplic, a vlastně jsem jednu cestu ušetřil. Pokud vím, tak Petr Benda byl ve svém hotelu od rána a měl v něm řadu pracovních, ale také společenských schůzek, což není v rozporu s vyhlášeným nouzovým stavem,“ dodal Paroubek.

„Psát o Petru Bendovi jako o kmotrovi, jak to opakovaně udělal bulvár, je nekorektní novinářská licence, protože nikdy nebylo prokázáno, že by se Petr Benda v minulosti nějakého ‚kmotrovského“ jednání (kromě toho, že je kmotrem jednoho z mých dětí) dopustil. Připomínám, že byl dlouhodobě prověřen NBÚ a stále je prověřován na stupeň tajné. Nevím také, že bych z vládních nařízení něco porušil. Je zajímavé, jaká hysterie se rozvinula kolem této záležitosti. Jsem v současné době a již po mnoho let soukromá osoba,“ uzavřel Paroubek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

21:31 Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

„Mafie se rozhodla, že se jí zbaví i za cenu porušení zákona a mediálního divadla,“ popisoval poslan…