Šlégr uvažuje o návratu k hokeji. Do sněmovny možná vstoupí Petr Benda

06.05.2013 7:06

Do poslaneckých lavic možná již brzy zasedne ústecký politik Petr Benda, který spolu s Jiřím Paroubkem opustil řady sociální demokracie a vstoupil do nové strany NS-LEV 21. Podle informací pondělních Lidových novin uvažuje zákonodárce Jiří Šlégr (NS-LEV 21) o tom, že se vrátí k aktivnímu hokeji. Pokud se tak stane, bude Benda jeho nástupcem.

Šlégr uvažuje o návratu k hokeji. Do sněmovny možná vstoupí Petr Benda
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Jiří Paroubek a Jiří Šlégr (NS-LEV 21)
reklama

Poslanec a známý hokejista Jiří Šlégr (NS-LEV 21) uvažuje o tom, že opustí poslanecké lavice a vrátí se na led. Ještě není pevně rozhodnut, musí vzít v potaz např. své zdraví, ale návrat ke sportu ho láká. Pokud se tak skutečně stane, tak ho v poslanecké lavici nahradí někdejší šéf ústecké ČSSD Petr Benda, jenž společně s Jiřím Paroubkem odešel po volbách v roce 2010 do nově založené strany NS-LEV 21. Informují o tom pondělní Lidové noviny.

Nemám za sebou žádné kauzy, říká Benda

„Mohu říct, že o tom uvažuji. Důvodem je návrat ke sportu, obě činnosti naráz dělat nelze, to by bylo problematické,“ potvrdil LN Šlégr, který už s týmem Litvínova zase trénuje. Pokud skutečně odejde, kmotr Paroubkovy dcery Petr Benda je prý připraven vrhnout se s vervou na poslaneckou práci. Je přesvědčen, že by to mohl stíhat i se svým podnikáním.

Stojí za připomenutí, že Benda je jedním ze severočeských mužů, kteří mají nálepku kmotra v onom negativním smyslu, podobně jako třeba Patrik Oulický, který nedávno opustil řady ODS. Co se bude dít, pokud to Bendovi ve sněmovně někdo připomene?

„Když někdo nějaké věci bude vytahovat, já mu to rád poněkolikáté vysvětlím. Z mého úhlu pohledu to nejsou žádné kauzy, ale účelově vytvořené příběhy. Protože do dnešního dne se v podstatě nic, co by zpochybňovalo má rozhodnutí a mou práci, na jakékoliv úrovni neobjevilo,“ říká Benda.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

20:28 Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

Ke slovům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), že je Babiš „debil“, se již vyjád…