Slez dolů, nebo tě sundám! „Koloniálnice“ z Milionu chvilek besedovala. Bylo živo

01.10.2020 14:15

Turné aktivistky Jany Filipové, proslulé nyní již prohraným soudem s Andrejem Babišem, pokračuje. Včera držela proslov v Ostravě. Stěžovala si na argumenty soudkyně, která rozhodla v její neprospěch. Podle ní tady pak jsou soudy zbytečné, když se věci vyřizují stylem „oko za oko, zub za zub“. Došlo i na dezinformace a Miroslava Kalouska. V Česku prý působí weby z Ruska, které chtějí ovlivnit veřejné mínění. Ale na konci jejího proslovu čekalo diváky překvapení...

Slez dolů, nebo tě sundám! „Koloniálnice“ z Milionu chvilek besedovala. Bylo živo
Foto: Repro Facebook
Popisek: Aktivistka Jana Filipová na besedě v Ostravě
reklama

Jana Filipová si nejdříve postěžovala na argumentaci soudkyně, kvůli které prohrála soud s premiérem, že když si dva dají facku, tak jsou si kvit a není třeba nikoho žalovat. „Přijde mi tento výrok naprosto neuvěřitelný ze dvou důvodů. Jednak pan premiér mně a statisícům, ano, dá se mluvit o statisících, na Letné bylo nějakých 250 tisíc, tak vrazil pomyslnou facku tím, že nás v několika médiích opakovaně označil za placené demonstranty, za politické odpůrce na objednávku. Touhle lží skutečně poškodil čest všech, kteří na ty demonstrace chodí, protože nikdo z nás za to peníze žádný nebere,“ začala vysvětlovat Filipová a znovu zopakovala, že pak toto osočení slyšela od přátel a příbuzných, ale i v ulicích. Aktivistka prohlásila, že ona žádnou možnost dát Babišovi pomyslnou facku nedostala a ptala se, zda má tedy chodit do médií a vymýšlet si lži o premiérovi. „Nechápu tu logiku,“ řekla.

Anketa

Chcete Miroslavu Němcovou v Senátu?

6%
94%
hlasovalo: 30486 lidí
Filipová také zpochybnila účelnost soudů, když se věci vyřizují stylem oko za oko, zub za zub. „Co to je za nesmysl, to tady ty soudy nemusí být a v podstatě si tady můžeme udělat Divoký západ nebo může být dokonce Divoký západ proti ČR klášterní školou,“ prohlásila bývalá koloniálnice. Rozsudek jí přijde scestný a protestovala i proti argumentu, že se objevila v médiích, tedy už si zjednala nápravu. Dle Filipové její slovo nemá takovou váhu jako slovo premiéra, jež mnozí považují za pravdivé. „Není. „Premiér lže, jak pusu otevře. To tady říkám se vší zodpovědností,“ pravila aktivistka a znovu vyvracela, že by demonstranti brali za účast peníze nebo něco jiného.

Další věc, na kterou si Filipová postěžovala, byla dezinformační média. Konkrétně Národní noviny, které dle jejího vyjádření zneužily její soukromou fotku s Miroslavem Kalouskem a sepsaly o ní „fantasmagorický článek“, jak právníka a náklady spojené se soudem platil právě předseda poslaneckého klubu TOP 09 a jeho strana. A lidé prý „těmto dezinformacím“ věří, protože ji bombardovali zprávami na facebooku.

„Pokud by někdo měl zájem, já jsem vypracovala seznam, je to na 4 stránky, seznam všech dezinformačních webů, které existují v České republice,“ nabídla svou práci aktivistka. To, jak fungují dezinformace, je dle Filipové zvláště v předvolebním období peklo. Nabádala, aby lidé „nesežrali všechno i s navijákem“. Dezinformační weby, které našla, pocházejí údajně z Východu, konkrétně z Ruska. „A oni se nám tady skutečně nějakým způsobem snaží ovlivnit veřejné mínění. Je to fakt tragédie,“ pravila dále Filipová.

Další výzva od Jany Filipové byla, aby lidé šli volit. „To je vlastně naše jediná možnost jak ovlivnit, kdo nám vládne,“ pravila účastnice tisícehlavé demonstrace za Babišovu rezignaci. Ale hned dodala, že když je někdo zvolen, tak druhá možnost je ho jít kontrolovat a účastnit se demonstrací.

Následovala ostravská vsuvka, kdy na pódium vylezla postarší žena, která tvrdila, že paní „hovoří dobře“, ale ne „po jejich“. „Já jsem tady z Ostravy...“ začala žena, ale z publika se ozvalo: „Tak slez dolu, nebo tě sundám po ostravsku já.“ A pořadatel akce pak narušitelku z pódia vyhnal. Nicméně Filipová již stejně s proslovem končila a znovu zopakovala: „Nevěřte dezinformačním webům, nevěřte všemu, co se řekne kde v médiích, a choďte volit.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promoření ve frontě. Češi vzali obchody útokem, dokud můžou

21:40 Promoření ve frontě. Češi vzali obchody útokem, dokud můžou

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) i přes nesčetná ujišťování, že nás v tomto týdnu uzavírání obcho…