Slovensko uspořádá vojenská cvičení, zúčastní se i čeští vojáci

11.12.2017 13:44

Slovensko uspořádá v prvním pololetí příštího roku sérii mezinárodních vojenských cvičení, kterých se zúčastní také čeští vojáci. Vyplývá to z materiálů, které zveřejnilo slovenské ministerstvo obrany. Zprávu přinesla ČTK.

Slovensko uspořádá vojenská cvičení, zúčastní se i čeští vojáci
Foto: pixabay.com
Popisek: Stíhací letoun, ilustrační foto

Od ledna do konce června by se příslušníci zahraničních armád měli na Slovensku zapojit do 26 vojenských cvičení. Například na březen je naplánováno společné cvičení jednotek radiační, chemické a biologické ochrany za účasti nejen vojáků z Česka, ale také Británie či USA.

Čeští vojáci se na Slovensku zapojí také do dalších cvičení, a to například ženijních a leteckých jednotek, armádních potápěčů či soutěže o nejlepšího dělostřelce.

Účast zahraničních vojáků na cvičeních v zemi pod Tatrami musí podle slovenské ústavy odsouhlasit vláda premiéra Roberta Fica, což je označováno pouze za formální krok. Kabinet také uděluje souhlas pro účast slovenských vojáků na podobných akcích v zahraničí.

Zapojení slovenských vojáků do mezinárodních cvičení na Slovensku nebo v zahraničí zdůvodnilo slovenské ministerstvo obrany potřebou zajištění mezinárodní spolupráce armády a plněním závazků, které vyplývají z členství Slovenska v NATO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

20:03 Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální de…