Slovensko zavedlo kontroly

14.09.2015 12:51

Na Slovensku se inspirovali u našich sousedů a od nedělního večera i Slováci zavedli kontroly na hranicích; jak s Rakouskem, tak i s Maďarskem. Slovenské úřady uvolnily 220 policistů a poslaly je na hranice. Zatím však žádné běžence ani převaděče nechytili.

Slovensko zavedlo kontroly
Foto: worldwide.com
Popisek: Hraniční přechod, ilustrační foto

Slovenské ministerstvo vnitra v neděli v podvečer oznámilo, že po vzoru Německa také zavádí hraniční kontroly. „Po oznámení Německa, že dočasně zavádí hraniční kontroly na hranicích s Rakouskem, přistoupilo Slovensko k dočasným hraničním kontrolám na slovensko-maďarských a slovensko-rakouských hraničních přechodech,“ sdělila Michaela Paulenová z Tiskového odboru Kanceláře ministra vnitra.

Slovenská policie zároveň na hranice vyslala o 220 policistů více, než je běžné, a to jak na hraniční přechody, tak na kritická místa mimo ně. „Situaci neustále monitorujeme a koordinujeme s policejními sbory v Rakousku, Maďarsku a České republice,“ dodala Paulenová.

Podle informací serveru Aktuality.sk nedochází z důvodu hraničních kontrol k dopravním komplikacím. Přinejmenším tedy na přechodech Petržalka–Berg a Jarovce–Kittsee, které jsou nejblíže hlavnímu městu Bratislavě.

Policie zatím nezadržela žádné uprchlíky ani převaděče, na které jsou tyto kontroly zaměřené.

„Jde o dočasné opatření,“ zdůraznila Paulenová s tím, že neví, po jak dlouhou dobu budou platit. „Zpřísněný režim neznamená konec Schengenu,“ podotkla a vysvětlila, že tímto krokem Slovensko nevystupuje ze schengenského prostoru, který umožňuje volný pohyb osob po Evropské unii.

Slovensko se tak pro tento krok rozhodlo několik hodin poté, co německý ministr vnitra Thomas de Maiziére oznámil, že v Německu zavádějí hraniční kontroly. Jejich cílem je snížit počet žadatelů o azyl a podle médií začaly v půl šesté odpoledne.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…