Smazané blogy u Patrika Bangy. Je to ještě horší, než jsme mysleli

30.11.2016 20:26 | Zprávy

Kauza blogerky, kterou vyhodil administrátor blogů iDnes.cz poté, co veřejně zostudila texty jeho bratra, romského zpěváka Radka Bangy, nabírá obrátky. Poté, co se za blogerku Lucii Provazníkovou postavili mnozí lidé na Facebooku i přímo na blogu, se ParlamentnímListům.cz ozvala další blogerka mající s administrováním Patrika Bangy, někdejšího redaktora České televize, velmi negativní zkušenost.

Smazané blogy u Patrika Bangy. Je to ještě horší, než jsme mysleli
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Patrik Banga, někdejší redaktor ČT, dnes hlavní admin blogů na IDNES.cz

„Tak jsem si dala tu ‚práci‘ a poslechla asi 40 písniček pána Ortela. Abych byla v malbě, když si ho teď každý přežvykuje v hubě a Radku Bangovi se kvůli němu zapaluje koudel u zadku tak, že vystřelí ze sálu jak cikán ze sámošky,“ začala blogerka iDnes.cz Lucie Provazníková svůj nedělní blog. Byl úplně poslední. Obsahoval srovnání textů Ortelu a výplodů Radka Bangy, který při jeho oceňování demonstrativně odešel ze sálu a novinářům pak vykládal, že lebka na Ortelově košili je nacistický symbol a rozvíjel teorie, že zítra tu po Ortelovi bude Hitler.

Provazníková nejprve ocitovala jeho názor, že „Ortel je nácek... Umělec by měl šířit pozitivní energii, přinášet radost, poselství, povznášet k něčemu dobrému“, a poté bez dalšího komentáře přiložila text zpěváka Bangy. Příběh začínající veršem „Jeden černej kluk hledal takle šuk jakou píču vošuká to mu bylo fuk“, pokračuje setkáním v baru, po kterém „sotva dveře zavřou už mu hulí péro“.

CELÝ BLOG JE K PŘEČTENÍ ZDE.

Administrátor blogů iDnes.cz jí následně zrušil celý účet. Zajímavostí je, že tímto administrátorem je Patrik Banga, bývalý redaktor České televize a bratr zmíněného zpěváka Radka Bangy.

Internetem se začala šířit vlna solidarity se zablokovanou blogerkou. Její text umístil na svůj web portál Naštvané matky a mnozí jí vyjadřovali svou podporu. Dokonce i na blozích na iDnes.cz, kde se posměšně vyptávali administrátora Bangy, jestli je zablokuje také. Vrcholem pak byl fantaskní příběh, co by se stalo, kdyby vše proběhlo v opačném gardu, tedy že by Banga vyhrál a Ortel proti tomu vehementně protestoval. Příběh o rozčílení celé pražské kavárny obsahoval takové momenty jako prokletí Tomášem Halíkem nebo odsouzení Ortela k smrti zvláštním tribunálem pod předsednictvím ombudsmanky Anny Šabatové.

O PODPOŘE BLOGERCE PROVAZNÍKOVÉ JSME PSALI ZDE.

Zrušení blogu navíc otevřelo ožehavé téma administrování blogů na iDnes.cz. Ukázalo se totiž, že redaktor Banga zasahuje do jejich obsahů mnohem více a případ Lucie Provazníkové zdaleka nebyl jediný. Začalo se hlásit množství blogerů, známých i neznámých, jež líčili své zkušenosti s administrátorem, který od svého nástupu výrazně změnil doposud velmi liberální charakter blogové stránky.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…