Smažko, kriminálníku! Zrušená akce ve Sněmovně otřásla Českem: Bordel na všech stranách

05.04.2019 7:38

Poslanec Milan Pour za ANO plánoval konferenci o rodině v 21. století. Ale celá věc byla na poslední chvíli zrušena, protože se diskuze měl účastnit britský aktivista Tommy Robinson, médii označovaný za ultrapravicového. Jeho pozvání vadilo například předsedovi Pirátů Bartošovi. Když Pour oznámil, že akci ruší, sesypala se na něj obvinění, že je zbabělec, který se zalekne „smažky z Antify“. A hosté ze Slovenska? Ti si zřejmě udělali výlet nadarmo.

Smažko, kriminálníku! Zrušená akce ve Sněmovně otřásla Českem: Bordel na všech stranách
Foto: Vít Hassan
Popisek: Aktivista Tommy Robinson

Poslanec Milan Pour za ANO plánoval uspořádat konferenci Rodina a její práva v 21. století v Poslanecké sněmovně, ale po kritice od záměru odstoupil. Na konferenci totiž měl vystoupit britský aktivista Tommy Robinson. Robinson má přinejmenším pestrou minulost, je jedním ze zakladatelů Ligy na obranu Anglie, organizace, která protestovala proti přítomnosti muslimů na britských ostrovech. Známé jsou také jeho reportáže o pedofilních ganzích přistěhovalců, za které byl i vězněn pro pohrdání rozhodnutí soudu, který na případ vydal informační moratorium.

Anketa

Prospívají Piráti české politice?

hlasovalo: 28580 lidí

Pour uvedl, že si o řečnících nezjistil podrobné informace. Robinsonovu účast na konferenci v dolní komoře kritizoval například britský velvyslanec v Česku Nick Archer a předseda pirátů Ivan Bartoš. Ten na Twitter napsal: „Zítra má na pozvání poslance ANO Milana Poura ve Sněmovně řečnit ultrapravicový kriminálník Tommy Robinson. Věřím, že kolegové z demokratických stran tuto akci nepodpoří. Od konference se prý distancovalo i hnutí ANO.

 

Konferenci organizovali Pour a senátorka Jitka Chalánková (nezávislá), která ale účast odřekla. Na konferenci měl vedle Robinsona údajně vystoupit také poslanec ČSSD Foldyna nebo německý poslanec za protiimigrantskou stranu AfD Petr Bystroň. Původně měl podle programu vystoupit s příspěvkem i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. Ten ale na twitteru oznámil, že se akce nezúčastní. Proč tomu tak bude, vysvětlil předseda lidovců Marek Výborný.

 

Pour se ke konferenci, kterou nakonec zrušil, vyjádřil na Facebooku: „Mezinárodní konference ‚Rodina a její práva v 21. století‘ se dne 5. 4. 2019 ruší. Po vlně kritiky, která se dnes zvedla v souvislosti s plánovanou konferencí a především účastí Tommyho Robinsona, jsem se rozhodl tuto konferenci zrušit.

Mým cílem bylo uspořádat akci, kde se bude nekonfliktně diskutovat o postavení rodiny v 21. století, a to i v souvislosti s projednávanými sňatky párů stejného pohlaví. Stále si myslím, že takova diskuse je potřebná, avšak rozhodně nemá lidi rozdělovat, ale naopak se je snažit názorově přiblížit.

Jednotlivé řečníky jsem neoslovoval přímo já, avšak mou velkou chybou bylo, že jsem si o nich nezjistil podrobné informace, a to se nejvíce projevilo u Tommyho Robinsona. Tímto se chci zároveň omluvit i ostatním účastníkům konference a doufám, že budeme o tomto tématu v jiném složení debatovat někdy v budoucnu.“

Reakce na tuto zprávu nebyly z nejpřívětivějších. Stanislava Ďuranová se například ptala: „Proč je konference s Tommy Robinsonem zrušena, to se bojíte prosadit svůj návrh? Tak co v té PS teda pohledáváte – jste úplně k ničemu!!! ANO už NIKDY nevolit, na ně se udělá bu bu bu a hned zdrhnou, jako malý dětičky k mamince pod sukni!!!“ Milan Pour se bránil, že řečníci začali rušit svou účast, takže by nemělo smysl organizovat neúplnou konferenci.

Tomáš Pícl Pourovi vytýkal: „Tommy Robinson rozkryl síť muslimských pedofilních gangů v Británii, čímž zabránil spoustě dalších obětí a neštěstí v rodinách. Koho jiného byste na takové konferenci chtěl?“

A našly se i osobní invektivy na poslancovu „odvahu“. „Milý pane Poure, právě jste se ukázal jako bezpáteřní krysa. Gratuluji. Jste pouze velmi smutný klaun,“ píše poslanci Robert Kvasnička. „Vy nejste poslanec, ale POSRANEC! Nemáte žádný charakter a jste ubohá nula, které jsou bližší peníze a koryto, než čest a svědomí... Vaše děti, vaše rodiče, vaši známí se za vás musí stydět. Je mi vás líto...“ doplňuje Martin Kaprhál.

Kdo naopak zrušení konference o rodině v 21. století uvítal a vyjádřil Pourovi vděčnost, byla Zuzana Schreiberová, výkonná ředitelka Multikulturního centra v Praze: „Moc Vám děkuji za tohle rozhodnutí. Tommy Robinson je rváč, kriminálník a podvodník, který navíc šíří rasovou nenávist.“

Ozval se i glosátor Petr Paulczyński, který Bartoše, jež plánovanou konferenci kritizoval, označil za „smažku z Antify“, která chce kriminalizovat někoho, kdo kritizoval gangy muslimských násilníků. Ptá se: „Kdo tyhle kreatury volil?“

Zrušení konference má i nepříjemné následky pro účastníky ze Slovenska, jak píše Růžena Fraňková: „TAK TO SE VÁM NEPOVEDLO! Lidi ze Slovenska jsou již v Praze a bydlí ne za jednu korunu! Velvyslance šlo uklidnit, že akce je již v takovém stádiu, že ji nelze odvolat a s TR dohodnout, že pokud by projev byl dle pořadatelů nepřijatelný, že bude ukončen. Kvůli patolízalství se zrušila potřebná diskuse!“

Fotogalerie: - Senát o brexitu

Jan Hamáček, 1. místopředseda vlády
Jiří Dienstbier
Milan Štěch
Schůze Senátu. Senátoři projednali mimo jiné zákon...
Schůze Senátu. Senátoři projednali mimo jiné zákon...
Schůze Senátu. Senátoři projednali mimo jiné zákon...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

11:35 Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se t…