Smíření s Rychetským? Při jmenování Šámala rýpal Zeman do pracovitosti soudců, natož pak při neformální řeči...

20. 2. 2020 18:55

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval dosavadního předsedu Nejvyššího soudu Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu. Při té příležitosti si rýpl do předsedy ÚS Pavla Rychetského slovy, že „tříleté projednávání ústavní stížnosti vzbuzuje jisté pochybnosti o pracovitosti některých členů Ústavního soudu“.

Smíření s Rychetským? Při jmenování Šámala rýpal Zeman do pracovitosti soudců, natož pak při neformální řeči...
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Zeman při ceremoniálu ironicky poznamenal, že se konečně smířil s předsedou ÚS Pavlem Rychetským, protože po třech letech padl verdikt v prezidentově ústavní stížnosti na zrušení částí tzv. lex Babiš. Hned ale poznamenal, že se kauza táhla tři roky, což je podle něj příliš dlouhá doba.

„Dnes jsme se smířili s předsedou Ústavního soudu, když konečně tento soud vydal rozhodnutí v ústavní stížnosti prezidenta republiky po pouhých třech letech. Není podstatné, jaký je rozsudek, to je v kompetenci Ústavního soudu, ale jestliže se to projednává tři roky, vzbuzuje to jisté pochybnosti o pracovitosti některých členů Ústavního soudu,“ postěžoval si Zeman.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Jsem přesvědčen, že váš příchod do Ústavního soudu zlepší jeho dynamiku na základě vašich zkušeností a na základě vaší pracovitosti,“ prohlásil Zeman směrem k Šámalovi. „Moc vám přeji, až dostanete v Ústavním soudu nějakou kauzu, aby vám netrvala tři roky. Hodně zdaru, hodně štěstí,“ popřál prezident.

Podle ČTK poté ještě Zeman v neformálním rozhovoru se Šámalem při přípitku označil průtahy v jeho ústavní stížnosti za „šílenou ostudu“. Dodal, že Rychetský je příliš velký dobrák, než aby dokázal situaci řešit, což by se Šámalovi u Nejvyššího soudu určitě nestalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlad, složenky a strach. Vztek na Babiše poroste. A také násilí

15:37 Hlad, složenky a strach. Vztek na Babiše poroste. A také násilí

Že bude lockdown, předpovědělo už několik lidí. Mezi nimi i novinář Petr Nutil. A varuje, že nemusí …