Smlouva prošla. Černochová, Pekarová i Miroslava Němcová neskrývají nadšení

28.06.2023 20:00 | Monitoring
autor: nab

MONITORING SÍTÍ Poslanci dnes v prvním čtení schválili česko-americkou obrannou smlouvu. A ministryně obrany Jana Černochová (ODS) se už těší na diskusi, která k ní proběhne ve sněmovních výborech, a doufá, že česká společnost pochopila, že obavy z ní jsou zbytečně. Na twitteru chválí šéfku poslanců ANO Alenu Schillerovou za konstruktivní jednání. Naopak sepsula nespolupracující hnutí SPD. Spokojenost, že Sněmovna dala obranné smlouvě šanci, sdílejí i senátorka Miroslava Němcová (ODS), předsedkyně Sněmovmy Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a ministryně Helena Langšádlová (TOP 09) – jde o naši bezpečnost a prozápadní směřování, sdělily dámy.

Smlouva prošla. Černochová, Pekarová i Miroslava Němcová neskrývají nadšení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová

Poslanecká sněmovna dnes v prvním čtení schválila obrannou smlouvu ČR se Spojenými státy. Debata začala už v úterý, ale poslanci SPD jednání dlouhými proslovy obstruovali a neprosadili zamítnutí obranné dohody už v prvním čtení. Dohodu teď posoudí ve zkrácené lhůtě zahraniční výbor a branný výbor, lhůtu na projednání mají dvacet dnů. Schvalování plénem Sněmovny čeká smlouvu pravděpodobně ještě v červenci.

Ministryně obrany Jana Černochová si na twitteru pochvaluje, že jednání šlo poměrně hladce, děkuje za spolupráci opozičnímu hnutí ANO a znovu ujišťuje, že obranná dohoda není pro Českou republiku žádnou hrozbou, jak se často polemizuje ve veřejném prostoru.

„Dohoda mezi ČR a USA o spolupráci v oblasti obrany dnes prošla v Poslanecké sněmovně v prvním čtení a já se těším na pokračování diskuse ve výborech. Jednali jsme dlouhé hodiny, trpělivě jsem odpovídala a reagovala na otázky. Jsem ráda, že se pro podporu dohodě o obranné spolupráci souhlasně vyjádřila většina hnutí ANO a děkuji paní Aleně Schillerové a jejím kolegům za konstruktivní debatu,“ sdělila ministryně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…