Smradlaví cigoši mi vaděj, napsal Martin Komárek a schytal to prý ze všech stran. Tak přiložil pod kotel ještě více. Ano, skutečně to jde

24.7.2017 5:12 odp.

Poslanec Andreje Babiše Martin Komárek (ANO) na sociální síti facebook provokoval, když všem na očích napsal větu ve stylu „Nejsem rasista, ale ... smradlaví cigoši mi vaděj“. Teď se k této větě Komárek vrátil.

Smradlaví cigoši mi vaděj, napsal Martin Komárek a schytal to  prý ze všech stran. Tak přiložil pod kotel ještě více. Ano, skutečně to jde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

Martin Komárek jako novinář občas rád provokoval. Zůstalo mu to i jako poslanci. Naposledy to prokázal o víkendu, když na sociální síti facebook napsal: „Já nejsem rasista. Klidně se snesu s negrama, rákosníkama a dokonce s židákama. Jen ty cigoši špinavý mi vaděj.“ Pod příspěvkem se brzy rozvinula živá diskuse, někteří lidé pochopili Komárkovu větu jako nadsázku a provokaci.

Jiní konstatovali, že sice možná jde o nadsázku a provokaci, ale český poslanec by si měl třikrát rozmyslet, než něco podobného vypustí z úst. Konstatovali, že Komárek tentokrát přestřelil.

Zákonodárce se rozhodl ke svému výroku vrátit a vysvětlit ho. Chtěl prý poukázat na to, jak je česká společnost prolezlá předsudky a to i navzdory tomu, jak homogenní společností jsme.

„Jedni to pochopili, chvála Pánu jich byla těsná většina. Ti další se rozdělili na dvě skupiny. Jedni to také pochopili, ale kárali mě, že si zahrávám s ohněm a budou mě chválit opravdoví rasisti. Další mě opravdu chválili za to, že se mi příčí „špinaví cigoši“. Jeden pán mě označil za ohavného antisemitu a vyhrožoval mi, že mě spráská, pokud se mu do rukou dostanu,“ prozradil Babišův poslanec.

Celý komentář naleznete zde

„Je pozoruhodné, jak je téma rasismu žhavé v jedné z rasově nejčistších společnosti na světě. Nešťastné dějiny střední Evropy způsobily, že nejdřív naši pracovití Němci vybili naše podnikavé Židy. Pak jsme my vyhnali naše pracovité Němce a zůstali jsme si sami. Všechno cizí nás ruší v našem ‚smrádku a teplíčku‘. Naštěstí nejsme agresívní a nikoho vyhlazovat asi nebudeme,“ doplnil zákonodárce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle VIDEO si ODS platí, abyste ho viděli. „Hodnoty, pomoc Ukrajině, mezinárodní uznání…“

19:25 Tohle VIDEO si ODS platí, abyste ho viděli. „Hodnoty, pomoc Ukrajině, mezinárodní uznání…“

Premiér Petr Fiala (ODS) ve svém sponzorovaném příspěvku na sociální síti chválí občany, jakým způso…