Smršť obvinění za IZIP. Jedno schytal i bývalý ředitel VZP Horák

08.11.2013 17:20 | Zprávy

Bývalý ředitel VZP Pavel Horák byl spolu s generálním ředitelem a místopředsedou představenstva společnosti IZIP Jiřím Paškem obviněn v kauze elektronických zdravotních knížek IZIP. Trestní oznámení v této věci podával někdejší ministr zdravotnictví za TOP 09 Leoš Heger. Informaci přinesl server Lidovky.cz. Způsobená škoda prý dosahuje téměř půl miliardy korun.

Smršť obvinění za IZIP. Jedno schytal i bývalý ředitel VZP Horák
Foto: red
Popisek: IZIP

"Protiprávní jednání, které jim je kladeno rozhodnutím policejního orgánu za vinu, má souvislost s řízením o uzavření jedné ze smluv mezi VZP ČR a firmou IZIP v roce 2008," řekl ráno Pavel Prygl z Vrchního státního zastupitelství v Praze. "U jedné z nich jsme zjistili, že ten průběh uzavírání neměl parametry, který předpokládá zákon o veřejných zakázkách."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Jak chcete odříznout politické neziskovky od dotací?

Tvrdíte, že doufáte, že se vám politické neziskovky podaří odříznout od dotací. Zajímalo by mě, jak to chcete udělat? Fandím vám, ale myslím, že je to nereálné.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výlet za Nutellou v německém Kauflandu Čecha zdeptal víc než volební sliby

13:02 Výlet za Nutellou v německém Kauflandu Čecha zdeptal víc než volební sliby

Premiér Petr Fiala by chtěl, aby čeští pracovníci brali německé platy. Zatím to je ale tak, že český…