Smrt Věry Čáslavské: Hnusné. Ty zemědělský pohůnku Velebo, nadává opět Jan Rejžek. A něco přidal

08.09.2016 16:04

Publicista a hudební kritik Jan Rejžek napsal Poslední slovo do Lidových novin. Věnoval jej senátorovi Janu Velebovi a jeho reakci na smrt Věry Čáslavské a připomněl osobnost české historie Jana Jínu, na kterého již veřejnost dávno zapomněla.

Smrt Věry Čáslavské: Hnusné. Ty zemědělský pohůnku Velebo, nadává opět Jan Rejžek. A něco přidal
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek

„Před čtenářskou závorku ovšem musím vytknout neskutečně hnusný způsob, jakým na nedávné úmrtí Věry Čáslavské reagovali dva několikanásobně soudy usvědčení lháři Miloš Zeman a jeho zemědělský pohůnek a předseda Strany práv občanů senátor Jan Veleba,“ poznamenal Rejžek.

Veleba se přitom odmítá omluvit za veřejné urážky vědeckého výzkumu na Šumavě i za pohrdání soudem kvůli nízkému věku soudkyně. „Určitě by mu víc vyhovovala nějaká starší prověřená soudružka jeho ražení, jenže má smůlu,“ napsal Rejžek a přirovnal smrt Čáslavské k soudnímu procesu s Miladou Horákovou.

Následně připomněl osobnost prvorepublikového politika Jana Jíny. „Vsadím se o měsíční plat kancléře Mynáře, že kdybyste se na ulici zeptali deseti lidí, nikdo z nich ho nebude znát. Ani na Wikipedii nemá heslo!“ napsal kritik.

Jína byl básník, novinář, člen Masarykovy České strany pokrokové, diplomat. „Za okupace se zapojil do domácího odboje v organizaci Politické ústředí, byl však zatčen a do konce války pobýval v koncentračních žalářích. Přežil i pochod smrti.“

Od konce druhé světové války do roku 1948 opět působil v politice, odkud odešel jen proto, aby se dostal do spárů StB. „Odvlekli ho do pracovního tábora ve Svatém Janu pod Skalou, kde ho postihl těžký infarkt,“ dodal Rejžek. Nakonec zemřel 9. února 1962 v Praze.

„Čuba, Slováček i Renč medaile od Zemana k 28. říjnu mají. Bytostný masarykovec a statečný demokrat Jan Jína stojí pokorně v řadě,“ uzavřel Rejžek svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…