Sněmovna by dnes mohla rozhodnout o zdanění církevních restitucí

15. 3. 2019 6:10

Sněmovna by dnes mohla rozhodnout o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Ve druhém čtení by se poslanci měli zabývat zaváděním elektronické neschopenky, případně rozšířením okruhu zdravotně postižených lidí, kteří mají nárok na dotaci na takzvané zvláštní pomůcky.

Sněmovna by dnes mohla rozhodnout o zdanění církevních restitucí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Projednávání návrhu KSČM o takzvaném zdanění církevních restitucí, jenž zamítl Senát, poslanci v úterý nedokončili. Předpokládá se, že Sněmovna nakonec senátní veto přehlasuje. Část senátorů i poslanců už avizovala, že pokud bude daňová novela platit, napadne ji u Ústavního soudu.

Zavádění elektronické neschopenky souvisí s opětovným proplácením prvních tří dnů nemoci od letošního července. K tomu termínu chce vláda zavést první etapu e-neschopenky. Novela je ale teprve před prvním čtením a její včasné přijetí není pravděpodobné. Úprava se proto zřejmě dostane celkovým pozměňovacím návrhem do starší vládní předlohy, která elektronickou neschopenku ruší. Předloha je už ve druhém čtení a Sněmovna by ji mohla schvalovat nejpozději v dubnu.

Sněmovna dnes také rozhodne o tom, zda udělí vládě předběžný souhlas s návrhem opatření, která mají řešit dopady na rozpočet Evropské unie v případě, že Británie opustí EU bez dohody. Evropská komise připravila pro takovou situaci několik nařízení, které řeší především vzájemné finanční závazky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…