Sněmovna by mohla schvalovat vyšší přídavky na děti

23.04.2021 6:15

Sněmovna by dnes mohla schvalovat o zvýšení přídavků na děti zhruba o čtvrtinu. Hlasovat bude o novele, podle níž by mohli obnovit živnost ti realitní makléři, kterým zanikla pro nesplnění nových zákonných požadavků.

Sněmovna by mohla schvalovat vyšší přídavky na děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Přídavky na děti navrhuje vláda ANO a ČSSD zvýšit o 26 procent. Není ale jisté, zda Sněmovna zároveň rozšíří okruh rodin, které by na ně měly nárok. Vláda chce zvýšit hranici na 3,4násobek životního minima místo nynějšího 2,7násobku. ODS prosazuje zachovat nynější stav, poslanci ANO trojnásobek životního minima.

Odpoledne je na programu zpráva vlády o podmínkách vstupu žáků do škol. Debatu prosadila poslankyně Trikolóry Tereza Hyťhová v souvislosti s povinným testováním na koronavirus a nošením roušek.

Teoreticky by poslanci mohli pokračovat ve schvalování návrhu KSČM na prodloužení zákonné dovolené o týden na nejméně pět týdnů. Snaha komunistických zákonodárců budí v dolní komoře spory, finální kolo debaty bylo už dvakrát přerušeno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zesměšnění Fialy. Už začalo. Boj se Zemanem může skončit nečekaně

7:35 Zesměšnění Fialy. Už začalo. Boj se Zemanem může skončit nečekaně

Nejmenuješ? Kompetenční žalobu na tebe. Tak by se ve zkratce dal popsat postoj pětikoalice vůči prez…