Sněmovna by se mohla věnovat důchodům, vzniku firem nebo obraně

11.02.2020 6:50

Sněmovna by se dnes mohla věnovat v úvodním kole předlohám, jak je navrhnou jednotlivé sněmovní kluby. Na minulé schůzi poslanci nestihli v takzvaném opozičním okénku projednat například návrhy Pirátů na zrychlení vstupu do podnikání a hnutí SPD na zavedení minimálního důchodu. Nynější schůze pokračuje od odpoledne. Přesný program není na dnešek stanoven.

Sněmovna by se mohla věnovat důchodům, vzniku firem nebo obraně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

Pirátská předloha předpokládá, že budoucí podnikatelé by si mohli vyřídit živnostenský list nebo založit společnost s ručením omezeným po internetu za jeden den. Náklady by činily 500 korun. Návrh získal podporu poslanců i z jiných klubů.

Poslanci SPD chtějí zavést minimální důchod ve výši měsíční hranice příjmové chudoby, tedy kolem 12.000 korun. Minimální penze by podle nich zlepšila životní podmínky starších lidí.

Ve Sněmovně se před prvním čtením aktuálně nachází stovka poslaneckých předloh. V souvislosti s nedávnými debatami o výdajích na armádu by ODS mohla opět prosazovat projednání svého návrhu na uzákonění růstu obranných výdajů státu. Předloha předpokládá s nejméně dvěma procenty hrubého domácího produktu nejpozději od roku 2024.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…