Sněmovna posoudí smlouvu o vstupu Severní Makedonie do NATO

12.09.2019 7:58 | Zprávy
autor: mp

Sněmovna bude dnes schvalovat smlouvu o přistoupení Severní Makedonie k Severoatlantické alianci. Na programu schůze jsou i další mezinárodní smlouvy. Poslance ale zaměstnají zejména pravidelné interpelace na členy vlády, uvedla ČTK.

Sněmovna posoudí smlouvu o vstupu Severní Makedonie do NATO
Foto: NATO
Popisek: Summit NATO

Zahraniční výbor doporučil už dříve plénu, aby s ratifikací protokolu o přístupu Severní Makedonie k NATO souhlasilo. V úvodním sněmovním zasedání se o vstupu balkánské země do Aliance vedla místy i bouřlivá debata, hnutí SPD neprosadilo zamítnutí smlouvy. Senát dal souhlas s její ratifikací už v polovině června.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

18:40 Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

„Žádám o písemnosti, které by měl podepisovat prezident, které povolují neznámým pachatelům rozprašo…