Sněmovna projedná předlohu, jež v říjnu umožní volit lidem v izolaci

17.06.2021 6:30

Poslanci by dnes měli zrychleně schvalovat předlohu, díky níž by mohli v říjnových volbách do Sněmovny hlasovat i lidé v karanténě nebo izolaci.

Sněmovna projedná předlohu, jež v říjnu umožní volit lidem v izolaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Na programu je také debata o pandemické pohotovosti. Část opozice je v souvislosti s ústupem epidemie koronaviru pro její zrušení. Poslanci se budou zabývat také pravidelnými interpelacemi na členy vlády.

Lidé v karanténě nebo v izolaci by mohli podobně jako v loňských krajských volbách hlasovat podle předlohy i do přenosných volebních schránek nebo z auta. Další možností by bylo hlasování v uzavřeném pobytovém zařízení. Zvláštní způsoby odevzdávání hlasů by bylo možné využít v případě, že v polovině září bude kvůli covidu-19 platit v Česku pandemický nebo nouzový stav.

V době loňských voleb bylo v karanténě asi 16 000 voličů. Možnost odevzdat hlas z auta využilo v každém z krajů v průměru 250 lidí. Voliči dávali přednost hlasování do přenosné volební schránky, kterou jim přivezli volební komisaři.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: čtk

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT vysílala živě „veselici“ u Pavla ve štábu. Babiš měl mezitím tiskovku. Bouře na síti je tu

10:59 ČT vysílala živě „veselici“ u Pavla ve štábu. Babiš měl mezitím tiskovku. Bouře na síti je tu

Česká televize neodvysílala tiskovku poraženého Andreje Babiše živě, ale pokračovala z volebního štá…