Sněmovna schválí vysílání českých vojenských letadel na Slovensko

07.11.2019 8:58

Sněmovna dnes bude schvalovat vzájemnou výpomoc Česka a Slovenska při hlídání vzdušného prostoru. V úvodním kole je na programu také například novela poslanců STAN o pojištění škol, pravidelné interpelace na členy vlády a různé informativní materiály.

Sněmovna schválí vysílání českých vojenských letadel na Slovensko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

Návrh na vzájemnou výpomoc Česka a Slovenska při hlídání vzdušného prostoru schválil už v červnu Senát. Navazuje na smlouvu uzavřenou mezi oběma státy. Předpokládá možnost vysílání českých vojenských letadel do slovenského vzdušného prostoru a přijímání slovenských sil v českém vzdušném prostoru.

Novela zákoníku práce, jak ji připravili poslanci STAN, by sjednotila odpovědnost za škodu vzniklou žákům základních škol a dětem v mateřských školách. Změna by podle předkladatelů měla pomoci zejména v situacích, kdy obě školy působí v jednom subjektu. Ředitelé by podle nich nemuseli uzavírat dvě rozdílné pojistné smlouvy jako nyní.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…