Sněmovna se pustila do rozpočtu. Jakub Janda chce odebrat peníze ombudsmance Šabatové...

04.12.2018 18:28

Poslanecká sněmovna již schválila základní obrysy rozpočtu, který i v době ekonomického růstu počítá s tím, že se český stát bude dál zadlužovat. Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová dluh navýší o dalších 40 miliard korun. Poslanci teď vedou spor o to, na co peníze využít. Jakub Janda z ODS by např. rád odebral peníze ombudsmance Anně Šabatové a rád by je přidal na podporu sportovců. A to není zdaleka všechno.

Sněmovna se pustila do rozpočtu. Jakub Janda chce odebrat peníze ombudsmance Šabatové...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úplatek, ilustrační foto

Poslanci se přou o to, jak v rámci státního rozpočtu na příští rok přelévat peníze mezi jednotlivými kapitolami. Zaslouží si víc peněz vysoké školy, nebo Ministerstvo dopravy, které z nich dotuje slevy na jízdném pro seniory a studenty? Dominik Feri z TOP 09 má za to, že si víc peněz zaslouží školy.

Poslanec ODS Jakub Janda by zase sebral peníze ombudsmance Anně Šabatové a dal je hendikepovaným sportovcům. Má na mysli deset milionů. Kromě toho Janda navrhuje odebrat Úřadu vlády sedm milionů korun z peněz na podporu neziskových organizací zabývajících se rovností žen a mužů a přidat je na dávky osobám se zdravotním postižením.

Tím však poslanecká tvořivost zdaleka nekončí. Podle informací ČTK chtějí poslanci takto přelévat až 30 miliard.

Jan Hrnčíř z SPD by rád přesunul další miliony z Úřadu vlády a věnoval by je na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Přesunul by takto pět milionů korun. Současně chce přesunout dvě miliardy korun z peněz na inkluzi na speciální školství. František Vácha by zase rád přesunul tři miliardy na zvýšení platů učitelů. Ze státního dluhu.

Poslanci ODS Jana Černochová, Pavel Žáček a Jakub Janda hodlají odebrat dotaci 6,3 milionu korun Českému svazu bojovníků za svobodu a převést shodně 1,26 milionu korun Spolku pro zachování odkazu českého odboje, Památníku Šoa Praha, Platformě Evropské paměti a svědomí, Sdružení bývalých politických vězňů ČR a Československé obci legionářské.

Komunista Zdeněk Ondráček zase hodlá přesunout 100 milionů korun z ochrany klimatu na balistickou ochranu policii (70 milionů) a výstavbu požárních stanic (30 milionů).

Až čas však ukáže, které z těchto plánů skutečně v Poslanecké sněmovně uspějí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…