Sněmovní výbor bude řešit Pelikánovy výroky ke stíhání Babiše

30. 8. 2017 6:21

Ve Sněmovně se dnes sejde ústavně právní výbor, aby jednal o výrocích ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) k policejnímu postupu při vyšetřování kauzy Andreje Babiše (ANO). Jednání výboru se uskuteční na žádost skupiny jeho členů, kterým se nelíbily ministrovy výroky z minulého týdne v týdeníku Respekt. Pelikán řekl mimo jiné, že policejní žádost o vydání Babiše k trestnímu stíhání má ovlivnit volby. Podle tiskového odboru ministerstva spravedlnosti se jednání výboru zúčastní.

Sněmovní výbor bude řešit Pelikánovy výroky ke stíhání Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán v pořadu OVM
reklama

Policie žádá Sněmovnu o souhlas s vydáním Babiše a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka v kauze dotace pro farmu Čapí hnízdo. O jejich jednání bude také dnes jednat i mandátový a imunitní výbor Sněmovny.

Pelikán Respektu řekl, že policie nemohla mít žádný rozumný důvod, aby žádala o zbavení imunity Babiše a Faltýnka právě nyní. "Já nepotřebuju žádná další fakta, krom toho, že policie to udělala po roce a půl vyšetřování před volbami," řekl. Jediným možným důvodem podat žádost před volbami podle něj je ovlivnění hlasování. Pelikán však se zveřejněním rozhovoru nesouhlasil. V magazínu proto doplnil poznámku, že vyjádřil své osobní názory, za kterými si stojí, ale neměl by je prohlašovat ve své současné funkci.

Podle iniciátora schůze výboru, poslance Jana Farského (STAN, za TOP 09), ale Pelikán zpochybnil nezávislé vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Také podle dalšího člena výboru Martina Plíška (TOP 09) jsou Pelikánovy výroky skandální a nepřijatelné. Také ministr vnitra Milan Chovanec Pelikána vyzval, ať svá slova vysvětlí. Pelikán však na svých slovech trvá, minulé úterý řekl, že žádost o Babišovo vydání je motivována snahou ovlivnit výsledek říjnových sněmovních voleb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

11:13 „Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

Nejeden proevropský politik v Česku si nenechal ujít příležitost vyzvat vládu, aby děkovala Evropské…