Sobci neočkovaní! jel kavárník. A doplnili mu znalosti. Nebyl rád

27.10.2021 7:41 | Ze sítí

S rostoucím počtem pozitivně testovaných přibývají i prohlášení, jak je další vlna epidemie vinou neočkovaných. Komentátor HN Petr Honzejk se nechal slyšet, že nechápe, jak si neočkovaní mohou vzít na svědomí šíření viru, ohrožování nejzranitelnějších a možné zahlcení nemocnic. Čímž šokoval Angeliku Bazalovou, členku rady ČTK, protože stále nechápe, že očkovaný může šířit vir také. „Vy si furt jedete svoji mantru,“ obvinila ho. A ozvali se další.

Sobci neočkovaní! jel kavárník. A doplnili mu znalosti. Nebyl rád
Foto: Daniela Černá
Popisek: Před odběrovým centrem

Anketa

Ještě přitvrdit proti neočkovaným?

20%
77%
hlasovalo: 27837 lidí
Rostoucí počet pozitivně testovaných opět učinil z covidu žhavé mediální téma. Končící ministr Adam Vojtěch uvedl, že se jedná o epidemii neočkovaných a zároveň poděkoval očkovaným. „Většina těch, kteří jsou hospitalizovaní, jsou rovněž neočkovaní. Kdybychom zvýšili počty očkovaných, tak bychom mohli v zásadě hned zrušit opatření a šli bychom dělat nějakou práci, která by nás bavila mnohem více,“ prohlásil na tiskové konferenci.

Vojtěch není zdaleka jediný, kdo zhoršující se situaci dává za vinu neočkovaným. K výčitkám přistoupil i komentátor HN Petr Honzejk. „Stejně nechápu, jak si ti, kdo nemají kontraindikace, a přesto se nenechají očkovat, mohou brát na svědomí rychlejší šíření viru, ohrožování nejzranitelnějších, možné zahlcení nemocnic a odklady péče. Je jim opravdu fuk všechno, kromě nich samotných? Fakt tohle sobectví nejsem schopen pojmout,“ svěřil se na facebooku.

Reakcí na jeho příspěvek se sešlo dostatek. Například Ivan Langer, bývalý ministr vnitra a absolvent lékařské fakulty Univerzity Palackého, podotkl, že se může jednat o ty, kdo již covid prodělali. Na Langera reagovali jiní, kteří mu odporovali, že ani prodělaný covid není kontraindikací nebo že jim i po prodělaném covidu očkování doporučil lékař. „Po prodělaných neštovicích neočkujete proti neštovicím...“ argumentoval Langer.

„Pokud Vám to doporučil ošetřující lékař na základě znalosti Vašeho zdravotního stavu, pak to zcela respektuji! Oproti tomu mě mrazí při pohledu na fronty na nádražích těch, kteří o svém zdravotním stavu nic neví a z těch, kdo aplikují vakcínu do těch, o kterých nevědí, kromě jména, věku a bydliště, vůbec nic,“ dodal pak na téma doporučení od lékaře.

Z ODS se přidal také europoslanec Jan Zahradil. „Síla toho antivakcinačního proudu mě naprosto šokovala. V národě, kde je každý od dětství xkrát proočkován proti všemu možnému a nikdy se z toho nedělal problém (snad s výjimkou bio-ezo-matek a různých Dušků), je to najednou velké téma?“

Šokovaná byla také Angelika Bazalová, členka rady ČTK, ale z něčeho jiného. „Jak může někdo nechápat, že virus šíří nakažený, který NENÍ v karanténě. A jelikož neočkovaní musí při každém kontaktu do preventivní karantény, tak snad je jasné, kvůli komu se ten virus šíří," řekla.

„Ty celé třídy dětí, které nakazily očkované učitelky, jsou snad málo? Jaký další důkaz ještě potřebujete? Kolem vás padají očkování i do nepříjemných průběhů. A vy si furt jedete svoji mantru. Očkování chrání rizikové před těžkým průběhem. Tohle je důvod, proč se rizikoví mají očkovat. Žádny jiný důvod není,“ peskovala Honzejka.

Na očkované apelovala Bazalová již dříve. „Ráda bych se zeptala všech očkovaných, kteří po kontaktu s nakaženým nejdou do karantény, jak se to slučuje s jejich humanitními postoji a odhodláním ‚chránit ty druhé‘? Spousta lidí se přece nechala očkovat kvůli těm druhým, ne? Díky očkování máte velmi pravděpodobně asymptomatický průběh, anebo si příznaky nachlazení a rýmy nespojujete s covidem, protože nechodíte na testy,“ vysvětlila.

A pokračovala: „Lehce tedy můžete někoho nakazit. Pokud nakazíte nějakého neočkovaného antivaxera, pořád si ještě můžete říkat, že je to jeho chyba. Ale co když nakazíte nějakého imunitně oslabeného člověka, třeba po transplantaci nebo chemoterapii?  Co ty celé třídy dětí, které jsou nakažené kvůli očkovaným učitelkám? Kdo je v tomto případě tím pytlem toxického odpadu?“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

12:32 To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

Putin zdůraznil, že není namístě přenášet odpovědnost na Rusko, protože je to právě NATO, kdo podnik…