Sobotka: Naši lidé vybírat "kočkopsa" nebudou

06.01.2011 10:25

Sociální demokracie nevyšle své zástupce do komise pro výběr nového policejního prezidenta. Předseda Bohuslav Sobotka to považuje za bezpředmětné, protože komisi odmítl už premiér Petr Nečas.

Sobotka: Naši lidé vybírat "kočkopsa" nebudou
reklama

Opoziční ČSSD nevyšle své zástupce do komise pro výběr nového policejního prezidenta. Uvedl to šéf strany Bohuslav Sobotka. Podle něj je účast sociálních demokratů v komisi ministra vnitra Radka Johna bezpředmětná, protože ji odmítl premiér Petr Nečas.

"Ukazuje se, že vznik komise nebyl dohodnut v rámci koalice a činnost a výsledky komise by se staly předmětem dalších dehonestujících koaličních sporů a tahanic," sdělil ve čtvrtek ČTK Sobotka. 

Nečas řekl, že komise je paskvil a kočkopes 

Sobotka už ve středu řekl, že účast zástupce ČSSD v komisi by měla význam jen v případě, pokud premiér řekne, že bude výsledky práce komise respektovat. Nečas ještě tentýž den večer v České televizi ale o komisi prohlásil, že je paskvil a kočkopes a vzejde z ní jen kočkopes.

Více: Johnova kočkopsa nechci


V desetičlenné komisi měli být podle Johnova návrhu bývalí ministři vnitra za ČSSD František Bublan a Martin Pecina. Koaliční ODS se obává toho, aby se výběr nástupce Oldřicha Martinů nezpolitizoval.

Johnovo vedení ministerstva je chaotické a nestandardní, tvrdí Sobotka  

Sobotka ale tvrdí,že John způsobem zřízení komise jen potvrdil, že jeho vedení ministerstva je "zcela chaotické a nestandardní". Současně však dodal, že ČSSD je připravena podílet se na kontrole výběru policejního prezidenta, ale požaduje koaliční shodu na podobě příslušné komise a transparentní postup, respektující platné zákony. 

Podle dřívější dohody Nečase a Johna má policejního prezidenta schválit předseda vlády. John při představování nové komise v úterý uvedl, že nečeká žádné komplikace.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nip

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…