Sobotka bude dnes v Pekingu jednat s čínským prezidentem

26. 11. 2015 6:21

Český premiér Bohuslav Sobotka bude dnes v Pekingu jednat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Nejdříve se s ním setká celá skupina nejvyšších představitelů šestnácti zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy, kteří se v úterý zúčastnili summitu ve městě Su-čou. Následovat bude soukromé setkání s českou delegací.

Sobotka bude dnes v Pekingu jednat s čínským prezidentem
Foto: Radim Panenka
Popisek: Město Wu Zhen s vodními kanály, bývá označováno za "čínské Benátky"

S čínským vůdcem chce Sobotka řešit i mezinárodní situaci. "Chci ho požádat, aby byla Čína skutečně aktivní, pokud jde o společné aktivity, které se týkají boje proti terorismu. Přirozeně také požádám o podporu jednání, která by vedla k ukončení konfliktu v Sýrii, který je jednou z příčin současné migrační vlny," uvedl Sobotka. Následně se chce věnovat hlavně česko-čínským vztahům a seznámit čínského prezidenta s novými iniciativami. Zdůraznit chce důležité projekty, na kterým má ČR zájem, jako je například to, aby se Praha stala centrem pro čínské finanční instituce.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…