Sobotka dnes navštíví atomovou elektrárnu v Dukovanech

23. 5. 2015 6:57

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navštíví dnes odpoledne Jadernou elektrárnu Dukovany. Se svým stranickým kolegou, ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem se bude zajímat o to, jak je tato starší ze dvou českých jaderných elektráren připravena na další rozvoj. S výrazným využitím energie z jádra počítá aktualizace státní energetické koncepce, kterou vláda schválila v pondělí.

Sobotka dnes navštíví atomovou elektrárnu v Dukovanech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka v vagonu metra

Mluvčí vlády Martin Ayrer ČTK řekl, že premiér tento měsíc navštíví obě české jaderné elektrárny. Do Temelína by měl jet 30. května.

V pátek navštívil Dukovany ministr financí Andrej Babiš (ANO). Novinářům řekl, že nové jaderné bloky by se měly stavět v Dukovanech i v Temelíně. Financování prvního nového dukovanského bloku by podle něj měla zajistit společnost ČEZ, která provozuje obě české jaderné elektrárny. Generální ředitel firmy ČEZ Daniel Beneš při této příležitosti uvedl, že by budování nového dukovanského bloku mohlo začít kolem roku 2025, do provozu by pak mohl být tento blok uveden za sedm let.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

21:48 Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

Nad tím, že desítkám demonstrantů umožnili policisté ve středu 11. července oblehnout hlavní vchod d…