Sobotka k přijetí eura: Možná zjistíme, že už to nelze odkládat

13.01.2014 7:11 | Zprávy
autor: adr

Většina podnikatelů nemá ani dva měsíce po intervenci České národní banky (ČNB) jednoznačný názor na to, zda jim tento krok skutečně pomohl. Jisté ale je, že centrální bankéři oslabením koruny napomohli zavedení eura. Tomu nebude podle všeho bránit ani nastupující vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Sobotka k přijetí eura: Možná zjistíme, že už to nelze odkládat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka potvrdil deníku MF Dnes, že reakce české ekonomiky na listopadovou intervenci ČNB může ukázat, že naše propojení s eurozónou je už tak hluboké, že by byla chyba přijetí eura příliš odkládat. Píše o tom server iDnes.cz.

Navíc mezi centrální bankéře vstoupí i první eurooptimista v podobě premiéra v demisi Jiřího Rusnoka, který by měl na postu vystřídat Evu Zamrazilovou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak dlouho hodláte řídit dvě ministerstva?

Protože jestli se nepodá kompetenční žaloba, což ani vy nechcete, což nechápu proč? jak se celý ten spor vyřeší a kdy? Na co spoléháte a čekáte? Co by mě také zajímalo je, zda berete za to, že řídíte dvě ministerstva napůl (jinak to logicky nejde), dva plné platy ministra?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nezálohované, přesto dražší. EU opět chystá zlepšovák

21:59 Nezálohované, přesto dražší. EU opět chystá zlepšovák

Vláda v tomto týdnu odmítla podpořit návrh na zálohování plastů, nejen za nápoje v plastu si možná p…