Sobotka navštíví Marksovou, budou jednat o penzích a úřadu práce

28.07.2014 6:00

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyrazí dnes na návštěvu dalšího resortu. Odpoledne se setká se svou stranickou kolegyní, ministryní práce Michaelou Marksovou. Jednat spolu nebudou na ministerstvu, ale v budově úřadu práce v Praze 4. Zaměří se totiž hlavně na fungování úřadů práce, zhodnotí ale třeba i přípravu nové důchodové reformy.

Sobotka navštíví Marksovou, budou jednat o penzích a úřadu práce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Sobotka se na návštěvy jednotlivých vládních úřadů vypravil po půl roce fungování svého kabinetu. Hodnotí, jak se ministrům daří plnit zadané úkoly. Cesty chce zopakovat za dalšího půl roku.

Vláda nedávno schválila také posílení úřadů práce o 600 sociálních pracovníků

Marksová měla mimo jiné připravit novelu, která by o rok dřív vrátila původní vyšší valorizaci penzí. Od loňska důchody kvůli úsporným škrtům rostou pomaleji. Opatření mělo trvat tři roky, skončí ale už po dvou letech. Od příštího roku se tak zas bude seniorům a seniorkám přidávat stejným tempem jako do konce roku 2012. Od ledna si navíc přilepší víc, než stanovuje zákon.

Ministryně práce zastřešuje také novou důchodovou komisi zástupců stran a expertů, která má navrhnout reformní kroky. Prvním úkolem týmu je stanovení postupu zrušení takzvaného druhého pilíře. Jak by přesně měl skončit, by měla komise oznámit ve čtvrtek.

Vláda nedávno schválila také posílení úřadů práce o 600 sociálních pracovníků. Věnovat by se měli mimo jiné kontrole vyplácení dávek. Nyní ji úředníci nestíhají. Zjištění ukázala, že část příspěvků od státu se zneužívá. Letos bude muset Marksová řešit problém s informačními systémy. Úřady práce ten svůj totiž mohou používat jen do konce roku a tendr na nového dodavatele se už nestihne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…