Sobotka nebude na summitu EU jednat o brexitu, nechá se zastoupit Ficem. Raději pojede na stranický sjezd

04.03.2017 19:01 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) kvůli volebnímu sjezdu strany zmešká poprvé část summitu EU. Na neformální části summitu, která se bude týkat například brexitu, ho zastoupí předseda slovenské vlády Robert Fico. Sobotka dnes ČTK řekl, že bude v Bruselu ve čtvrtek, kdy se budou přijímat závěry jednání Evropské rady. V pátek se však vrátí do Česka kvůli své kandidatuře na předsedu ČSSD.

Sobotka nebude na summitu EU jednat o brexitu, nechá se zastoupit Ficem. Raději pojede na stranický sjezd
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Všech jednání, kde se budou přijímat nějaké závěry a bude se rozhodovat, se účastnit budu. V pátek je potom neformální část, kde už se žádné závěry přijímat nebudou,“ řekl Sobotka ČTK na semináři sociálnědemokratických žen. „Na to páteční jednání jsem požádal pana premiéra Fica, aby mne zastoupil,“ dodal premiér. Sobotka bude na části summitu chybět poprvé, dosud se účastnil všech.

Předseda vlády v pátek, kdy se dle jeho slov bude v Bruselu mluvit hlavně o aktuální situaci kolem vystoupení Británie z EU, dá přednost volebnímu sněmu. Sobotka na něm bude obhajovat post šéfa strany. „Těžko mohu kandidovat na předsedu strany a nebýt na místě,“ podotkl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Popírání genocidy

Chápu vás dobře, že vy byste chcete zrušit zákon, který za trestný čin považuje popírání genocidy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už to vědí v cizině. Turek řekl světovému médiu, co bude s Green Dealem

14:38 Už to vědí v cizině. Turek řekl světovému médiu, co bude s Green Dealem

Nová vláda Andreje Babiše chce přehodnotit dosavadní přístup České republiky k podpoře Ukrajiny. Pro…