Sobotka nemá v hlavě nic, uvedl redaktor. A Erik Best potupil Sobotku ještě jinak

10. 9. 2015 14:06

V úvodníku týdeníku Reflex se Marek Stoniš opřel do premiéra Bohuslava Sobotky. Sepsal smyšlenou reportáž o výletu do hlavy předsedy vlády, abychom se podívali, jak řeší problémy a neví, co komu říct. A smyšlená je proto, že přece „premiér v hlavě nemá nic“.

Sobotka nemá v hlavě nic, uvedl redaktor. A Erik Best potupil Sobotku ještě jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Marek Stoniš z týdeníku Reflex vyjádřil svůj názor na politické působení premiéra Bohuslava Sobotky. A to vcelku originálním způsobem. Sepsal totiž „reportáž“ přímo z premiérovy hlavy, ve které naráží na jeho největší nezdary a obecnou neschopnost uchovat si jeden konzistentní názor.

„Zase jedu do Bruselu a tam na mě budou mluvit a ptát se mě, proč nebereme více uprchlíků. Co jim mám říct, když jim nerozumím?“ začíná Stoniš svůj pohled do premiérovy hlavy. Podle něj totiž premiér nedokáže fungovat bez tlumočníka. „Jinou větu musím říkat doma a jinou v Bruselu. A jak to nepoplést, když doma musím vypadat, jako že jsem proti uprchlíkům, a v Bruselu, že jsem pro uprchlíky?“ přemýšlí domnělý premiér Sobotka.

„Hlavně aby tam nebylo nic o tom, že jsem za babku prodal Bakalovi ty zatracené byty v Ostravě,“ bojí se Sobotka pokaždé, když čte noviny. A když do nějakých dělá rozhovor, tak hlavně aby se jej nezeptali na jeho osobní názor. „Já přece žádný nemám, já jsem premiér,“ běží podle Stoniše hlavou Sobotkovi.

Celý text zde

„Škoda, že nemám noviny jako Babiš. To by jelo. Babiš. S ním to nejde. Ale bez něj taky ne,“ přemýšlí Sobotka o výhodách a nevýhodách vlastnictví médií. A také o tom, že dosadit Babiše na ministra financí byla z jeho strany hloupost, protože „on tam na nás určitě něco našel. Třeba to OKD“.

Do toho přicházejí investice z Číny. „Co s tím mám dělat? A mám s tím něco dělat? Jaký na to mám mít názor?“ běží hlavou zmatenému Sobotkovi, který začíná uvažovat o tom, jestli nevyměnit prezidenta. A pokud ano, volil by svoji ženu. „Aspoň budu mít doma klid.“

Celou Stonišovu smyšlenou reportáž se již včera podařilo novináři Eriku Bestovi shrnout do krátkého vyjádření na jeho profilu na Facebooku:

Sobotka řekl v sobotu: zahraniční politika řady zemí napomohla vytvořit uprchlickou krizi.

Sobotka řekne dnes odpoledne: NATO má naši plnou podporu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

11:36 „Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček a teplická Arabka a muslimka Eman Ghalebová se vyjádřili k roz…