Sobotka nemůže odvolat Babiše, protože Zeman by pak Babiše jmenoval premiérem, řekl zcela vážně předák ČSSD

24.03.2016 7:01 | Zprávy
autor: mp

Chcete hlavu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše? Tak si dejte pozor na to, co by mohl udělat prezident Zeman. V tomto duchu varoval své pravicové opoziční kolegy šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Ten ve středečních Událostech, komentářích ČT prohlásil, že sociální demokraté s Babišem mnoho nezmohou. Podle místopředsedkyně ANO Jaroslavy Jermanové s Babišem ani není třeba nic dělat, protože se ničeho nedopustil.

Sobotka nemůže odvolat Babiše, protože Zeman by pak Babiše jmenoval premiérem, řekl zcela vážně předák ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mimořádná schůze sněmovny. Ministr financí Andrej Babiš se vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo

Šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák na mimořádném jednání sněmovny k tématu Babišovy firmy Čapí hnízdo po několika hodinách debat navrhl, aby byla diskuse přerušena, dokud svůj verdikt nevynese OLAF, evropský úřad bojující proti podvodům. Tím rozezlil pravicovou opozici, především předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska a šéfa poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury. Oba pánové nenechali nit suchou ani na místopředsedkyni hnutí ANO a sněmovny Jaroslavě  Jermanové, která v úvodu diskuse upřednostnila svého šéfa Babiše před iniciátory mimořádné schůze z pravicové opozice.

Jermanová pak ve středečních Událostech, komentářích České televize hájila svého předsedu a tvrdila, že jí stačilo všechno, co Babiš řekl. „Já myslím, že dostatečné to bylo, nám to stačilo. My jsme schůzi nesvolávali. Ale co já jsem zaznamenala, tak vysvětlení Andreje Babiše opozici ani nezajímalo, protože chtěli Andreje Babiše ugrilovat,“ udeřila hned v úvodu dáma z ANO.  

„My si nemyslíme, že je důvod k tomu, aby odcházel, protože nic neudělal. Jen se na něj dělají další a další kampaně,“ posteskla si místopředsedkyně hnutí ANO.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…