Sobotka řekl něco, co nepotěší Vladimíra Špidlu

02.01.2014 6:23

Předseda sociální demokracie a pravděpodobně také budoucí premiér vznikající vlády Bohuslav Sobotka věří, že koalice bude připravena začít fungovat už během první půlky ledna. K tomu schází poslední, a to personálně obsadit nejvyšší post v resortu práce a sociálních věcí.

Sobotka řekl něco, co nepotěší Vladimíra Špidlu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka. V pozadí Andrej Babiš
reklama

Anketa

Kdo je pro vás důvěryhodnější osobnost?

hlasovalo: 12534 lidí

Hned v pátek se podle serveru iDnes.cz mají sejít špičky sociální demokracie a na Tři krále chtějí svým koaličním partnerům sdělit jméno svého kandidáta. Ten den bude podepsaná koaliční smlouva, zároveň by měl šéf hnutí ANO Andrej Babiš představit svého nominanta na Ministerstvo dopravy.

"Pak již budu připraven na schůzku s prezidentem republiky. Nic nebrání tomu, aby vláda vznikla do půlky ledna," řekl v novoročním rozhovoru pro MF Dnes Bohuslav Sobotka.

Jedním z kandidátů, jehož jméno se v souvislosti s Ministerstvem práce a sociálních věcí skloňuje, je také bývalý eurokomisař Vladimír Špidla. Podle Sobotky ale ještě není rozhodnuto. "Vladimír Špidla je stále mezi kandidáty, ale platí, že jsem s ním spíše počítal do čela resortu životního prostředí, které ale v rámci vyjednávání získalo ANO. Vybírám dohromady mezi třemi velmi kvalitními kandidáty," podotkl šéf ČSSD.

Obavy z podnikatelských aktivit Babiše

Sobotka dodal, že nominanty vybírá i tak, aby nevyvolával konflikt s Milošem Zemanem. "To by nebylo produktivní. Bude ale také záležet na dobré vůli pana prezidenta a já věřím, že ji bude mít, a věřím, že se nějakému konfliktu ohledně složení vlády vyhneme," uvedl v rozhovoru dále Sobotka.

Politik také přiznal, že se trochu obává podnikatelských aktivit koaličního partnera, šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Chce se prý vyhnout podezření ze střetu zájmů. "Jestliže je hnutí ANO spojeno s podnikatelskými aktivitami pana Babiše, tak veškeré kroky, které bude vláda činit, budou jasné, transparentní a ve veřejném zájmu," uvedl pro MF Dnes Bohuslav Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To zaskočí: Nemocná Lucie Bílá, umělci a covid. Proti nim tabulka

10:57 To zaskočí: Nemocná Lucie Bílá, umělci a covid. Proti nim tabulka

Obermaierová, Panenka, Bílá, Trávníček, Čtvrtníček, Ledecký i další. Seznam herců, umělců a jiných c…