Sobotka se zlobí na Mládka. Prezentuje prý své názory

21.03.2013 13:21 | Zprávy
autor: joh

Sociální demokraté mají po sjezdu a média zaujaly především výroky stínového ministra financí Jana Mládka. A nekritizují jen média, už i zevnitř ČSSD se ozývají hlasy, zda by nebylo lepší Mládka odstavit. Jeho slova totiž zaskočila nejen pravicové politiky, ale vedení jeho vlastní strany. "S jeho prací jsem hrubě nespokojen. To, co prezentoval, byly jeho osobní názory, nikoli stanovisko ČSSD," řekl Hospodářským novinám (HN) předseda strany Bohuslav Sobotka, který tak reagoval na pondělní Mládkův rozhovor pro tentýž deník.

Sobotka se zlobí na Mládka. Prezentuje prý své názory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stínový ministr financí Jan Mládek.

Právě osoba Jana Mládka by měla být podle informací HN tématem pátečního jednání vedení ČSSD. První místopředseda strany Michal Hašek v dnešních HN naznačil, že očekává Mládkovu rezignaci. Stínového ministra financí kritizovali podle HN i další místopředsedové Lubomír Zaorálek či Zdeněk Škromach. Vystupování stínového ministra financí se nelíbí ani vedení pražské organizace sociální demokracie. Ta se od jeho výroků distancovala a doporučila vedení, aby Mládek ve stínové vládě skončil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ludwig obvinil Klause a Motoristy. Šíření ruské propagandy. To, co říká Putin

12:23 Ludwig obvinil Klause a Motoristy. Šíření ruské propagandy. To, co říká Putin

Datový vědec Peter Ludwig zhodnotil rok 2025. Ke sněmovním volbám, které vyhrál šéf hnutí ANO Andrej…