Sobotka si notoval s Barrosem. Podpoří i tvrdý postup proti Ukrajině

20. 2. 2014 13:35

Česká republika podpoří na čtvrtečním jednání ministrů zahraničí Evropské unie společný a důrazný postup společenství vůči Ukrajině. Po setkání s předsedou Evropské komise José Barrosem to řekl premiér Bohuslav Sobotka. Podle Barrosa je nutné zastavit násilí a krveprolití a zahájit politický dialog.

Sobotka si notoval s Barrosem. Podpoří i tvrdý postup proti Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Barroso znovu vyzval všechny strany konfliktu k ukončení násilí a k návratu ke smysluplnému dialogu. Už ve středu prohlásil, že Evropská unie by se měla urychleně shodnout na cílených opatřeních vůči těm, kdo jsou zodpovědní za násilí na Ukrajině.

„I českou vládu znepokojuje vývoj na Ukrajině, především růst násilí v posledních dnech," uvedl Sobotka. Uvítal proto, že se v Bruselu sejdou ministři zahraničí EU. „ČR je připravena na tomto jednání podpořit společný, jednotný a důrazný postup EU vůči ukrajinské vládě," dodal český premiér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…